چگونگی درخواست پذیرش از دانشگاههای خارج

نوشته شده توسط پویا در ۱۳۸۷/۰۹/۲۱ – 11:36 ب.ظ - 27,019 بازدید

بزرگترین مشکل برای ادامه تحصیل در خارج، این است که چگونه باید پذیرش گرفت و برای ارسال درخواست به دانشگاهها باید از کجا شروع کرد. من وقتی هنوز در دوره فوق‌لیسانس بودم، می‌توانستم برای این کار اقدام کنم، اما به دلیل اینکه چیزی در این باره نمی‌دانستم و هیچیک از آشنایان و دوستان نزدیکم، این کار را نکرده بودند، کاملاً مسئله برایم گنگ بود. در نهایت چندین ماه بعد از پایان فوق لیسانس و در شرایطی که دیگر تنها گزینه سربازی رفتن برایم باقی‌مانده بود، بالاخره دست به کار شدم. در ابتدا از چند تن از دوستان، سوال کردم. رزومه‌هایی را که برای خودشان نوشته بودند، نشانم دادند و منابعی را که می‌توانستم از آن طرق، کسب اطلاعات کنم، معرفی کردند. از روزی که تصمیم جدی را گرفتم و شروع کردم به جستجو و نوشتن رزومه تا روزی که کاملاً به این کار آشنا شده بودم، چهار ماه طول کشید و بعد از آن دو ماه زمان برد تا موافقت دانشگاه اورهوس را گرفتم، و در طول این مدت، علاوه بر جستجوی در اینترنت و تکمیل مدارک، به دنبال حل مشکل سربازی هم بودم و در نهایت سه ماه و نیم پس از دریافت پذیرش از دانشگاه اورهوس، هم مشکل سربازی حل شد و هم موفق به گرفتن ویزا شدم. بنابراین کل این دوره برای منی که در ابتدا کاملاً در این زمینه گیج بودم و مشکل غیبت سربازی هم داشتم و بخاطرش سه ماه معطل شدم، نزدیک به ده ماه طول کشید. البته مطمئناً، اقدام کردن برای کشورهای غیر اروپایی و به خصوص آمریکا و کانادا، قدری با روندی که من طی کردم متفاوت است و زمان بیشتری را می‌طلبد (به خصوص برای گرفتن ویزا).

در زیر، کارهایی که برای ارسال درخواست به یک دانشگاه، دریافت ویزا و اجازه خروج از کشور و حتی چگونگی خروج از کشور لازم است انجام شوند را می‌نویسم و پس از آن به توضیح درباره هریک می‌پردازم. البته من برای دوره دکترا اقدام کردم و شاید برخی از این امور برای دوره‌های فوق‌لیسانس و  لیسانس، طور دیگری باشند که البته تا آنجا که این تفاوتها را می‌دانم خواهم نوشت. ترتیب این امور بر اساس همان ترتیبی است که من آنها را انجام دادم. مسلماً می‌توان برخی از آنها را همزمان انجام داد. زمانی که در جلوی هریک از آنها نوشته‌ام، مدتی است که برای آن وقت صرف کردم، اما هم من آدم وسواسی و کندی هستم و هم شرایطی که در طول انجام کار پیش می‌آیند برای آدمها متفاوت هستند (به خصوص در ایران).

۱- تحقیق درباره چگونگی کار (یک ماه)
۲- تسویه حساب با دانشگاه (دو ماه)
۳- حل مسئله سربازی (چهار ماه)
۴- جستجوی در اینترنت و در سایت دانشگاههای مختلف (چهار ماه)
۵- نوشتن رزومه (CV) و شرح هدف از ادامه تحصیل (SOP) (یک ماه)
۶- مدرک زبان (دو ماه)
۷- تهیه مدارک تحصیلی و ریز نمرات (یک ماه)
۸- تهیه توصیه‌نامه اساتید (دو روز)
۹- نوشتن ایمیل و ارسال مدارک به همراه آن (و یا پر کردن فرمهای آنلاین در وبسایت دانشگاه) (یک روز)
۱۰- تشکیل پرونده در وزارت علوم (دو هفته)
۱۱- دریافت گذرنامه (یک ماه)
۱۲- دریافت ویزا (یک ماه و نیم)
۱۳- خرید بلیط هواپیما (دو روز)
۱۴- خرید وسایل لازم برای زندگی در یک کشور جدید (یک هفته)

۱۵- از فرودگاه امام‌خمینی تا شهر مقصد (یک روز)

و در آخر، چند نکته درباره ادامه تحصیل.

منبع عکس: دانشگاه Nebraska-Lincoln

ادامه دارد…


فرستاده شده در ادامه تحصيل در خارج | ۳۰۴ نظر


۳۰۴ پاسخ برای “چگونگی درخواست پذیرش از دانشگاههای خارج”

 1. توسط نیما در آذر ۱۴, ۱۳۸۷ | پاسخ

  باسلام میشه توضیح بدید که چگونه میتونم از دانشگاه دانمارک پذیرش بگیرم؟ ممنون

  *** *** *** *** ***

  سلام نیما،

  به زودی چند تا مطلب درباره پذیرش گرفتن می نویسم.

  -پویا

 2. توسط محترم داودی در آذر ۲۳, ۱۳۸۷ | پاسخ

  .دکتر جا از فردا اقدام می کنم منتظرم باش

  *** *** *** *** ***

  سلام،

  منتظرم. جداً اگه این کارو بکنی، خیلی کارت درسته. ولی فکر کنم شوخی می‌کنی. نه؟!!

  -پویا

 3. توسط ابراهیم در دی ۲۴, ۱۳۸۷ | پاسخ

  سلام من اکثر مطالب سایتتون رو خوندم میخواستم بدونم برای ادامه تحصیل در خارج تو ایران باید حتما از دانشگاه معتبری مدرک داشت با تشکر

  *** *** *** *** ***

  سلام ابراهیم،

  خوب، داشتن مدرک از یک دانشگاه خوب، خیلی روی گرفتن پذیرش تاثیر می گذاره. اما بودند کسانی که از دانشگاه آزاد به خارج رفته اند. درسته که تا به حال کسی رو ندیدم که از پیام‌نور و علمی کاربردی بره خارج، اما اگه بقیه شرایطش خوب باشه، امکان داره قبول بشه.

  -پویا

 4. توسط مریم در بهمن ۲, ۱۳۸۷ | پاسخ

  سلام. می‌خواستم که تشکر کنم. واقعاً ممنون که تجربیات خودتونو اینقدر مدون و مفهوم در اختیار همه می‌گذارید. من ۱۲ سال از فارغ‌التحصیلی‌ام می‌گذره! ولی چند وقته که فکر ادامه تحصیلات رهام نمی‌کنه. خیلی گیج بودم و نمی‌دونستم که از کجا شروع کنم. فکر می‌کنم برای من گرفتن توصیه از اساتید خیلی مشکله. تعدادی از اساتید فوت کردن. نمی‌دونم بقیه هم اصلاً منو یادشونه یا نه. برای گرفتن توصیه نامه اساتید، شما چه توصیه‌ای دارید؟
  مرسی.

  *** *** *** *** ***

  سلام،

  خوب اگه نمی‌شه توصیه‌نامه گرفت که نمیشه دیگه. چاره‌ای نیست که بدون توصیه‌نامه اقدام کنید و دلیلش رو هم برای دانشگاه ذکر کنید. برای دوره‌های غیر دکترا که نیاز چندانی به توصیه‌نامه نیست، اما فکر می‌کنم برای دوره دکترا به افرادی مثل شما که زمان زیادی رو از تحصیل دور بودن، به سختی پذیرش بدن، اما امتحان کردنش که ضرر نداره. انقدر دانشگاه تو این دنیا هست که بالاخره یکیش پذیزش میده.

  -پویا

 5. توسط شیما در بهمن ۴, ۱۳۸۷ | پاسخ

  با سلام می خوا ستم ببینم هزینه های دانشگاه در دانمارک چقدر است؟ و اینکه زبان و معدل دانشگاهمون باید چقدر باشد؟ مرسی

  *** *** *** *** ***

  سلام شیما،

  هزینه تحصیل در دوره لیسانس در دانمارک برای کسانی که خارج از اتحادیه اروپا زندگی می‌کنن، تقریبا سالی بیست میلیون تومانه، اما برای اینکه مطمئن بشید به Study In Denmark و این صفحه در سایت دانشگاه اورهوس مراجعه کنید.

  در مورد زبان هم در دانشکده‌ها و دپارتمانهای مختلف، قواعد مختلفی وجود داره. اما فکر می‌کنم شرط خاصی هم در مورد معدل وجود داشته باشه. ولی خوب مسلما بین دو نفر، اونی انتخاب می‌شه که معدلش بالاتره و کسی هم که معدلش خیلی افتضاحه، قبولش نمی‌کنن.

  -پویا

 6. توسط فرشته مرادی در بهمن ۹, ۱۳۸۷ | پاسخ

  باسلام وتشکراززحماتتون میخواستم درموردهزینه تحصیل درسوییس ودانمارک سوال کنم من فوق لیسانس تعلیم وتربیت هستم آیاامکان تحصیل دردکتری این رشته یارشته دیگری رادراین کشورهارادارم درمورد هزینه تحصیل دراین مقطع می تونیدبه من اطلاعات دهیدسایتهایی که میتونه بمن کمک کندرابمن معرفی کنید باتشکرفراوان

  *** *** *** *** ***

  سلام،

  من در مورد سوئیس که هیچ اطلاعی ندارم اما می‌دونم که دانمارک بعد از چند سالی اقامت می‌ده (فکر کنم هفت سال). سایتهایی که برای apply کردن نیاز هست رو تا اونجایی که من می دونستم، در وبلاگ گذاشتم. هم مطالبی که در مورد ادامه تحصیل نوشتم رو بخون و هم در قسمت bookmark (وبسایتهای مورد علاقه من)، لینکهایی که گذاشتم رو نگاه کن. توی همین کامنتهایی که بچه ها میزارن هم، بعضی وقتها، نکته های خوبی پیدا میشه.

  -پویا

 7. توسط فرشته مرادی در بهمن ۹, ۱۳۸۷ | پاسخ

  لطفا سایتهایی که میتونه بمن کمک کنه رومعرفی کنید خیلی ممنونم

 8. توسط مریم در بهمن ۱۲, ۱۳۸۷ | پاسخ

  باسلام وآرزوی موفقیت درموردهزینه تحصیل درمقطع دکتری روانشناسی سوال داشتم؟خیلی ممنونم

  *** *** *** *** ***

  سلام مریم،

  اصولا تحصیل در مقطع دکترا در هر رشته‌ای هزینه که نداره هیچ، به شما حقوق هم برای درس خوندن می‌دن. بنابراین فقط کافیه بتونید، یه پذیرش از یه دانشگاه بگیرید و دیگه نگران مخارج زندگی و تحصیل نباشید. البته بد نیست وقتی که apply می کنید، مبلغ پولی رو که اون دانشگاه در ماه میده رو هم یه بررسی کنید.

  -پویا

 9. توسط محبوبه محمدی در بهمن ۱۵, ۱۳۸۷ | پاسخ

  با سلام میخواستم سئوال بگیرم چگونه میتوانم از دانشگاه دانمارک بذیرش بگیرم ممنون

 10. توسط محسن در بهمن ۱۶, ۱۳۸۷ | پاسخ

  سلام دکتر،می گم من در گرفتن پذیرش از طرف دانشگا های خارج وارد شدم ها البته با کمک شما!!!
  این روزا خیلی حالم خوبه و شادم خدا کنه دووم بیاره، این شادی رو می گم.

  *** *** *** *** ***

  سلام محسن،

  من مطمئنم شادی که از طریق تفکر و اقناع فکری بدست اومده باشه، دووم داره.

  -پویا

 11. توسط کریم قنبری در بهمن ۲۳, ۱۳۸۷ | پاسخ

  سلام باداشتن مدال طلا جهانی اختراعات ونقره درکشورهای آلمان و مالزی آیامیتونم پذیرش بگیرم دررشته مهندسی ساختمان* عمران *درضمن حالا دارای مدرک کاردانی عمران هستم خواهشا جوابشو به ایمیلم بفرستید
  قبلا از زحمات شما نهایت تشکر وقدردانی میگردد

  *** *** *** *** ***

  سلام،

  هر کسی می‌تونه پذیرش بگیره. متنها هرچی رزومه بهتر باشه، جای بهتری می‌شه پذیرش گرفت. شما اگه مدرک زبان هم داشته باشی، فکر می‌کنم رزومه نسبتا خوبی داری و به خصوص تو دانشگاهای صنعتی می‌تونی پذیرش بگیری. بنابراین سریعتر پی این قضیه رو بگیر و مدارک رو آماده کن و بفرست. شرمنده فرصت نشد که به ایمیل جواب رو بفرستم.

  -پویا

 12. توسط محمد در اسفند ۱۹, ۱۳۸۷ | پاسخ

  اگر یکی از دوستان بتواند کلیه مدارک لازم برای ویزای دانشجویی ( فرصت مطالعاتی ) ( البته در صورت امکان با جزییات) در این وبلاگ بنویسد کمال تشکر و امتنان را خواهم داشت.

 13. توسط احمد در اسفند ۲۷, ۱۳۸۷ | پاسخ

  سلام. من دانشجوی دکتری رشته کشاورزی هستم و قراره برای فرصت مطالعاتی ۶ ماه به دانشگاه Aarhus برم. لطفا در مورد این دانشگاه و چگونگی زندگی در شهر آروس اطلاعات بدهید. ممنون. ah_husseini@yahoo.com

  *** *** *** *** ***

  سلام احمد،

  خوشحالم که یه ایرانی دیگه به این دانشگاه می‌یاد. اطلاعاتی خاصی برای زندگی نیاز نداری. تنها چیزی که خیلی مهمه اینه که حتماً از همون ایران برای گرفتن خونه اقدام کن. ممکنه دانشگاه خودش این کار رو برات بکنه. باهاشون هماهنگ کن.

  -پویا

 14. توسط مهدی در فروردین ۱۲, ۱۳۸۸ | پاسخ

  سلام آقا پویا
  برای درخواست دادن چه کارهایی باید کرد.و اینکه کشورهای اوکراین و سوئیس در چه سطحی هستند؟ باتشکر

  *** *** *** *** ***

  سلام مهدی،

  من هر چیزی که می‌دونستم رو تو وبلاگ نوشتم. اگر چیز دیگه‌ای هم به ذهنم برسه می‌نویسم. فکر می کنم اگه همین چیزایی که نوشتم و سایتهایی که معرفی کردم رو بررسی کنی می تونی apply کنی.
  در مورد دانشگاههای یک کشور به طور کلی نمیشه نظر داد. آمریکا هم دانشگاههای بیخود داره. به نظر من بهترین راه اینه که تو لیست rankingها به دنبال اسم کشور یا دانشگاه مورد نظرت بگردی ببینی چه رتبه ای داره. می دونم که سوئیس چند تا دانشگاه خیلی خوب داره.

  -پویا

 15. توسط علی رحمتی در فروردین ۲۴, ۱۳۸۸ | پاسخ

  بابت راهنمایی قبلی تون ممنون. می خواستم چندتا از دانشگاه های معروف صنعتی رو به من معرفی کنید. البته اگه سایتشون رو
  هم بدید خیلی خیلی ممنون میشم. می خوام برم تو سایتشون ببینم چه جوریه تا بیشتر آشنا بشم.

  *** *** *** *** ***

  Technical University of Denmark
  massachusetts institute of technology

  -پویا

 16. توسط عظیم آرخن در فروردین ۲۸, ۱۳۸۸ | پاسخ

  سلام دکتر
  من دانشجوی ترم آخر کارشناسی ارشد هستم. من البته امسال ازدواج می کنم فکر می کنی وضعیت تاهل من مشکلی روی گرفتن پذیرش و اقامت تو سوئد یا کانادا برام ایجاد کنه؟ راستی من بیست و چهار سالمه و تا حالا فرصت کافی برای تحقیقات و فرستادن به ژورنال های خارجی نداشتم آیا خیلی تاثیر بدی می گذاره روی گرفتن پذیرش؟ البته من نمراتم خوبه. و سوال آخرم به نظر شما اوکراین و لهستان برای ادامه تحصیل چطوره؟

  *** *** *** *** ***

  سلام،

  تحقیق و داشتن مقاله خیلی تاثیر نداره، مگر اینکه بخوای از یه جای خیلی خوب، پذیرش بگیری. در مورد دانشگاههای اوکراین و لهستان چیز زیادی نمی دونم، اما می دونم که اکثر دانشجوهای شرق اروپا، دوست دارن برای ادامه تحصیل، برن غرب اروپا. وضعیت اقتصادی خیلی خوبی هم ندارن. چند روز پیش یکی از همسایه ها داشت از اون کشورها می گفت. همین جور که تعریف می کرد و شرایط زندگی رو بیان می کرد، من یاد تهران می افتادم.
  در مورد تاهل هم فکر می کنم یه مقدار گرفتن پذیرش رو سختتر کنه، اما می شناسم متاهلانی رو که پذیرش گرفتن.

  -پویا

 17. توسط احسان نادرنژاد در فروردین ۲۹, ۱۳۸۸ | پاسخ

  با سلام خدمت آقای دکتر
  من و همسرم هر دو فارغ التحصیل رشته الترونیک هستیم و تخصص اصلی هر دوی ما پرادزش سیگنال و تصویر هست.
  والا هر چی به این استادهای دانمارکی میل می زینم جواب نمیدن. رزومه هردومون خوبه همسرم تافل ۵۵۳ داره ولی منن هنوز نگرفتم. تعداد مقالات و ژورنالهای من حدود ۲۵ مقاله و هسمرم ۱۲ مقاله و ژورنال هست.
  آیا شما می تونید در مورد گرفتن بورس ازیکی از دانشگاهاهی دانمارک کمک کنید
  متشکرم

  *** *** *** *** ***

  سلام احسان،

  من هر کمکی که از دستم بر بیاد انجام می دم. اما گرفتن پذیرش باید طبق روال خودش انجام بشه. شما باید با دانشگاه ارتباط داشته باشید، مدارک رو در سر وقت ارسال کنید و بعد منتظر جواب باشید. من نمی دونم که شما ایمیلی که به دانشگاه زدید، راجع چی بوده، اما اگر بخواهند جوابی بدن، به خود شما این جواب رو می دن. روال فرستادن درخواست به دانشگاهها خیلی ساده است و توی وبساتهاشون، کامل این رو توضیح دادن. باز هم اگه کار خاصی از دست من بر می‌یاد بگید.

  -پویا

 18. توسط رامین در اردیبهشت ۱۷, ۱۳۸۸ | پاسخ

  با سلام
  اینجانب کارشناس ارشد اقتصاد هستم. به نظر شما آیا با داشتن ۳۰ مقاله در مجلات داخلی- همایشهای داخلی و بین المللی می توان از طریق ایمیل با اساتید ایرانی دانشگاه های آمریکا جهت پذیرش اقدام کرد.
  با تشکر

  *** *** *** *** ***

  سلام رامین،

  معلومه که میشه. یه عالمه آدم، هر سال دارن، این کار رو انجام می دن. بجنب و معطلش نکن.

  -پویا

 19. توسط گل بهار در اردیبهشت ۲۷, ۱۳۸۸ | پاسخ

  سلام استاد
  اگر امکان داره سوالی بابت مدرک زبان بپرسم ؟
  شما چه مدرکی و در چه مدت گرفتید ؟
  استاد جون این همه شما خبر دادید حالا یه دونم ما بدیم !!!!!!!
  چند روز پیش در حال خوندن روزنامه ، صفحه ای نظرمرو را جلب کرد با این عنوان :
  (( حیرت انگیز ترین وقایع طبیعی ))
  یکی از آنها این بود :
  خورشید سیاه
  (( در فصل بهار در کشور دانمارک ، حدود نیم ساعت قبل از غروب خورشید ، بیش از نیم میلیون (سار) اروپایی از گوشه و کنار دور هم جمع می شوند تا یکی از باور نکردنی ترین و ناب ترین مناظر طبیعت را به ما نشان دهند . این پدیده در کشور دانمارک به نام (خورشید سیاه) معروف است و هر کسی می تواند آن را از ماه مارس تا اواسط آوریل بر فراز مرداب های غرب دانمارک ببیند . این سارها از جنوب به دانمارک می آیند تا یک روز در مرغزارهای این مرداب ها غذا پیدا کنند و شب در میان نیزار بخوابند .))
  استاد اگر این صحنه رو دیدید برای ما هم تعریف کنید ….!!!!!!
  استاد با ما کاری کردید که اسم دانمارک و آرهوس میاد شاد شما می افتم که البته خوشحالم .
  ما رو از گفته های روحیه بخش محروم نکنید لطفاً.
  شب بخیر .

  *** *** *** *** ***

  سلام آقای گل بهار،

  ممنون از خبر جالبت. اگه فرصت بشه تو سپتامبر یه سر می ریم جنوب دانمارک ببینیم چیزی می بینیم یا نه. گویا فقط مختص دانمارک نیست اما اینجا بیشتر اتفاق می افته. مشکل اینه که تو یک مکان مشخصی رخ نمی ده که آدم بدونه و بره اونجا. اما زمانش یک ساعت قبل از غروب آفتابه. این عکسها و ویدئو ها رو نگاه کن قشنگه:
  http://earthfirst.com/black-sun-of-denmark-amazing-photos-of-starling-formations/
  http://www.youtube.com/watch?v=RFRjO0vTjjM
  http://www.visitdenmark.com/uk/en-gb/menu/turist/inspiration/aktivferie/natur/the-black-sun-phenomenon.htm
  http://www.danhostel-ribe.dk/main-page/inspiration/black-sun.html

  در مورد مدرک زبان، من شانسی که اوردم این بود که از من مدرک زبان نخواستن. اما معمولا دانشگاهها مدرکی می خوان که نشون بده شما زبانت خوبه. حالا می خواد نمره TOEFL باشه یا IELTS یا هر مدرک معتبر دیگه. بعضی دانشگاهها بخصوص تو آمریکا، کانادا و انگلیس خیلی سر این قضیه سختگیرن. البته من یه امتحان تافل PBT در مهر ۸۶ داده بودم، نمرم هم ۵۴۳ شد که خیلی جالب نیست. اما چون ازم نخواستن منم چیزی نشون ندادم.

  -پویا

 20. توسط میلاد در خرداد ۷, ۱۳۸۸ | پاسخ

  سلام
  زمان درخواست پذیرش چه موقع هایی میشه؟
  یه بار در ساله یا نه؟
  اگه کسی تو سربازی غیبت بخوره شرایطش چه طوری میشه؟
  ممنون میشم اگه کمکم کنین!!

  *** *** *** *** ***

  سلام میلاد،

  برای دوره دکترا، خیلی از دانشگاهها، زمان مشخصی رو ندارند و هر زمانی که بخوان دانشجو بگیرند، اعلام می کنند. اما برای دوره های ارشد و یا قبل از اون، مسلماً در قبل از شروع هر ترم یا سال تحصیلی، پذیرش می کنند. اما اینکه چند وقت قبلش، شروع می کنند، بستگی به دانشگاه داره.

  غیبت سربازی خیلی مهمه و باعث میشه که معافیت تحصیلی ندهند. این مطلب رو بخون: ادامه تحصیل در خارج – نظام وظیفه

  -پویا

 21. توسط میلاد در خرداد ۷, ۱۳۸۸ | پاسخ

  سلام

  آیا در حین دوران تحصیلم میشه درخواست پذیرش داد؟

  *** *** *** *** ***

  سلام میلاد،

  بله میشه. اگه مدارکی که اونها میخواهند رو داشته باشی، مشکلی نیست. اما خوب معمولاً شما مدرک دوره قبلت رو باید ارائه بدی تا اونها برای دوره بعدی بهت پذیرش بدهند (مثلا از ارشد به دکترا). اما خوب، بعضی دانشگاهها هم قبول می کنند که بهشون بگی هنوز مدرکم رو نگرفتم ولی به محض گرفتن براتون ارسال می کنم.

  -پویا

 22. توسط سامان در تیر ۱۴, ۱۳۸۸ | پاسخ

  من خواهرم تابعیت دانمارک را گرفته ایا می توانم از طریق خواهرم ویزای دانشجویی بگیرم

  *** *** *** *** ***

  سلام سامان،

  من از قوانین مهاجرت و تابعیت و ویزا، اطلاعی ندارم. اما حدسم اینه که برای گرفتن ویزای دانشجویی، لازمه که از یک دانشگاه، پذیرش داشته باشی.

  -پویا

 23. توسط سعید ترابی در تیر ۱۵, ۱۳۸۸ | پاسخ

  راستی پویا جان تفاوت research project و Rotational/4 Year Programme چیه؟ (توی سایت findaphd) آیا برای مایی که میخوایم بورس دکترا بگیریم مورد اول بدرد نمیخوره؟

  *** *** *** *** ***

  سلام سعید،

  research project که فکر کنم پروژه ایه که در طول دوره دکترا می خوای انجام بدی. اغلب دانشگاهها یه هم چین چیزی می خوان که تو در حد یکی دو صفحه بگی که تصمیم داری رو چی کار کنی. خوب مسلما باید مرتبط موضوع کاری که توی اون گروه انجام می شه، باشه.
  rotational که نمی دونم چیه اما ۴ year program یعنی که دوره دکتراش چهار سالس.

  -پویا

 24. توسط سعید ترابی در تیر ۱۵, ۱۳۸۸ | پاسخ

  ظاهرا Research Programme و research project هم با هم فرق می کنند!!!

  ببخشید وقتتو گرفتم بای!!!

 25. توسط حسین در تیر ۱۶, ۱۳۸۸ | پاسخ

  سلام آقای دکتر
  در مورد هزینه ی اولیه ای که برای رفتن به یکی از دانشگاه های سوئد نیازاست کمی توضیح بدهید.
  در مورد ارائه خوابگاه توسط دانشگاه یا چگونگی و شرایط و هزینه مربوط به اجاره خانه درصورت عدم همکاری دانشگاه درسوئد توضیح بدهید.
  با تشکر

  *** *** *** *** ***

  سلام حسین آقا،

  اگه ثبت نام در دانشگاه مثل دانشگاههای دولتی ایران، رایگان باشه، شما چیزی در حدود دو میلیون تومان برای ابتدای کار نیاز دارید. برای زندگی در سوئد و در یک خوابگاه به علاوه تمام مخارج، تقریبا ماهی ۸۰۰ هزار تومان لازم دارید. دولت سوئد قراره از ابتدای سال ۲۰۱۰، دانشگاهها رو برای غیر اروپاییها، پولی کنه که در اون صورت پول زیادی رو باید بابت ثبت نام بدید. در دانمارک که دانشگاه به کسی خوابگاه رایگان نمی ده، و باید برای خوابگاه، اجاره ماهیانه پرداخت کرد.

  -پویا

 26. توسط محمدرضا در تیر ۲۶, ۱۳۸۸ | پاسخ

  سلام دوست عزیز
  از مطالبت ممنون.
  من احتمالاً برای مصاحبه می یام دانمارک (دانشگاه DTU) اگر در این مورد مطلبی داری که کمکم کنه لطف میکنی اگر برام به فرستی. همچنین اگر کسی از بچه های ایرانی که تو این دانشگاه هستند و میشناسی رو برام معرفی کنید خیلی خوشحال می شم. علاوه بر این از بچه هایی که مطالب این صفحه را می خوانند می خوام اگه می توانند کمکم کنند.

  *** *** *** *** ***

  سلام محمدرضا،

  من چون خودم مصاحبه نداشتم، دقیق نمی دونم به چه شکلیه. اما یکی از دوستام تو دانشگاه اورهوس، مصاحبه داشته. به این شکل بوده که از کارهای فوق لیسانسش، اسلاید درست کرده بوده و درباره اس سمینار داده. گویا زیاد سخت نبوده. در مورد زبان هم، باید بتونی، سمینار رو به زبان انگلیسی بدی. البته اگر هم زبانت خیلی خوب نیست، زیاد نگران نباش، اینها کلا آدمهای زیاد سختگیری نیستند. من از DTU هیچ ایرانی رو نمی شناسم. امیدوارم موفق باشی. اگه کمکی احتیاج داشتی، رو من حساب کن.

  -پویا

 27. توسط mahsa در مرداد ۱, ۱۳۸۸ | پاسخ

  لطفا تا شنبه به سوالم جواب دهیدمن در
  تایلندمیخوام کارشناسی رو بحونم ولی نتونستم اطاعات کاملی در باره ی این کشور و مزاییای تحصیل در تالند بدست بیارم لطفا در باره ی این کشور راهنماییم کنید

  *** *** *** *** ***

  سلام مهسا،

  متاسفانه من اطلاعی در مورد کشور تایلند ندارم.

  -پویا

 28. توسط محمدرضا در مرداد ۱, ۱۳۸۸ | پاسخ

  سلام دوست عزیز
  از کمکت ممنون.
  لطف می کنید اگه من ایمیل تونو داشته باشم. من ایمیلم این بالا نوشتم فکر کنم به او دسترسی داشته باشین.
  اگه نشد ایمیل تونو بدین خواهش می کنم به این چند تا سئوالم توجه کنین. استادم قرار بود تا ۱۵ جولای بهم جواب قطعی رو بده ولی جواب نداد. الانم تا ۱۰ آگوست رفته مسافرت. البته نظرش رو من مثبت بود. احتمالاً وقتی برگرده دعوت نامه رو برام بفرسته ولی تو نامه آخرش گفت بود اگر دعوتنامه بدم باید تا ۱۵ آگوست اینجا باشی.
  حالا من سئوالم اینه گرفتن ویزا چقدر طول میکشه؟ و همچنین اگر بخوام برای ۱۵ آگوست بلیط گیرم بیاد کی باید برم دونبالش؟ مشکل دیگه این که بدون دعوت نامه یا نامه پذیرش نمی تونم پاسپورت بگیرم چون هنوز خدمت نرفتم؟ اگه در این زمینه های اطلاعاتی دارین برام بفرستین.
  با تشکر از صرف وقت و حوصله ای که به خرج می دین.
  .

  *** *** *** *** ***

  سلام محمدرضا،

  من یادم نیست برای چه کشوری اقدام کردی. گرفتن ویزای دانمارک در حال حاضر بین یک تا دو ماه طول می کشه. قبل از گرفتن ویزا، باید بری سراغ وزارت علوم تا از اونا نامه ای بگیری برای نظام وظیفه و گذرنامه تا بهت پاسپورت بدن. وزارت علوم، نامه پذیرش رو می خواد تا تائید کنه که می خوای برای ادامه تحصیل. برای من، تمام کارهای وزارت علوم، نظام وظیفه و گذرنامه در حدود ۱۰ روز طول کشید. یادت باشه که تو نظام وظیفه باید وثیقه بزاری و اگه سند خونه یا وثیقه بانکی باشه، حداقل ۲-۳ روز کار داره، اما اگه نقد بدی، یه روزه انجام میشه. الان نمی دونم پاسپورت رو چند روزه می دن، برای من ۱۰ روز طول کشید. بنابراین تا نامه پذیرش رو نگیری، نمی تونی کاری بکنی. امیدوارم کارات زودتر ردیف شه. به نظر من یه ایمیل به دانشگاه با به استادت بزن و بگو که بعد از گرفتن نامه پذیرش یه ۳ ماهی کارای اداریت طول می کشه. در مورد من که خیلی خوب برخورد کردند و شورع دوره رو به تعویق انداختند.

  آدرس ایمیلم رو تو پایین این صفحه نوشته ام: http://www.pooyadavoodi.com/cv/cv.htm اما اگه تو همین وبلاگ مطالب رو بنویسی که دیگران هم استفاده کنن، بهتره.

  موفق باشی،
  -پویا

 29. توسط محمدرضا در مرداد ۹, ۱۳۸۸ | پاسخ

  سلام
  از راهنماییهاتون خیلی ممنون.
  ببخشید دیر تشکر کردم چند روزی بود بدجور سرم شلوغ بود یادم رفته بود وبلاگ را چک کنم.

 30. توسط مهسا در مرداد ۱۷, ۱۳۸۸ | پاسخ

  سلام
  خوب هستین؟
  می خواستم بپرسم شما که اون دانشگاهی که الان هستید از همون اول مدارک لیسانس و ارشد رو می خوان یعنی باید همون اول بیارم یا یه سال بعد هم میشه؟

  *** *** *** *** ***

  سلام مهسا،

  از من که موقع گرفتن ویزا در سفارت خواستن. اما شاید اگر آماده نباشه، بشه بهشون گفت، کمی صبر کنن.

  -پویا

 31. توسط مهسا در مرداد ۱۷, ۱۳۸۸ | پاسخ

  سلام
  ببخشید بازم من
  من معدل ارشدم بالای ۱۷ هست ولی لیسانسم ۱۴٫۳۰ ایا معدل لیسانس خیلی مهمه؟میخوام واسه دکترا اقدام کنم

  *** *** *** *** ***

  سلام مهسا،

  معدل که خیلی مهمه. اما چون معدل ارشدت بالاست، کمکت می کنه. ولی بالاخره باید اقدام کنی، ببینی جور می شه یا نه. از قبل نمی شه صد در صد نظر داد.

  -پویا

 32. توسط نازی در مرداد ۱۸, ۱۳۸۸ | پاسخ

  سلام
  با تشکر از راهنماییهای مفیدتون.
  من دانشجوی ترم ۴ روانشناسی بالینی هستم.هنوز فارالتحصیل نشدم و فعلا مقاله چاپ یا پذیرش شده ندارم میخواستم بدونم با این وضعیت امکان پذیرش تو دانشگاههایی مثل سوئدو…دارم؟اگه نه حداقل شرایط چیه؟
  مرسی

  *** *** *** *** ***

  اگه منظورتون ترم ۴ ارشده، خوب بله، امکان پذیرش دارید.

  -پویا

 33. توسط مریم در مرداد ۲۵, ۱۳۸۸ | پاسخ

  سلام
  قبل از هر سوالی تشکر میکنم از محبتتون به بچه هایی که نیاز به راهنماییهاتون دارن.
  من لیسانسم رو در رشته روانشناسی از داشگاه دولتی شیراز (دانشگاه شیراز ) با معدل ۲۰/۱۷ و فوق لیسانسم رو از دانشگاه فردوسی مشهد با معدل ۱۹/۱۸ گرفتم . تغریبا ۷ سال هم سابقه کاری بصورت استخدام رسمی در سازمان بهزیستی دارم و استاد دانشگاه آزاد هم هستم ، میخواستم بدونم که برای ادامه تحصیل در مقطع دکترا شانسم برای دانشگاههای سوئد یا دیگر کشورهای اروپایی چقدر هست ؟ ( اگه براتون مقدوره جوابم رو زودتر بدین ، با تشکر دوباره )

  *** *** *** *** ***

  سلام مریم،

  من نمی دونم، شانس شما چه قدره. اما امکان گرفتن پذیرش براتون هست. فقط می تونم بگم که صد در صد امتحان کن و فرصت رو از دست نداده. فوقش اگر هم نشد، نشده دیگه. تنها کمی وقتت رو گرفته.

  -پویا

 34. توسط خلیل کرمی در مرداد ۲۹, ۱۳۸۸ | پاسخ

  سلام . من دانشجوی دانشگاه تهران هستم. کارشناسی ارشد. در آزمون سراسری رتبه خوبی داشته ام .می خواستم ببینم که در گرفتن پذیرش چقدر تاثیر داره؟

  *** *** *** *** ***

  سلام خلیل،

  تاثیر داره، اما نه به اندازه نام دانشگاه تهران و معدل.

  -پویا

 35. توسط رضا . پیامی در شهریور ۲, ۱۳۸۸ | پاسخ

  سلام
  من مدرک ارشد پیام نور با معدل ۱۶ دارم و در آزمون تافل نمره ۶۰ گرفته ام من به کدام دانشگاه در خواست پذیرش بدم که هم بتونم پذیرش بگیرم و هم بتونم در آن کشور هزینه و مخارج تحصیل را خودم با کار کردن بدست بیارم.

  *** *** *** *** ***

  سلام رضا،

  من نمی دونم به کجا. فکر می کنم بیشتر باید بری به سمت شرق آسیا. اما باز هم تحقیق کن.

  -پویا

 36. توسط عبدالوهاب در شهریور ۸, ۱۳۸۸ | پاسخ

  سلام دکتر آیا دانشگاههای مجانی و بدون شهریه هم در اروپا داریم اگر میشود چند تا از آنها را برایم معرفی کن و نحوه پذیزش انها را هم اگه زحمتی نیست برایم بگو.من رشته ام علوم سیاسیه و دلم میخواد کارشناسی ارشد رو تو یکی از کشورهای اروپایی بگیرم و وضع مالی ام اصلا خوب نیست اگه دانشگاههای بدون شهریه وجود دشته باشند شاید بتوان یک کاری کرد.از شما هم خیلی خیلی ممنونم از بابت وبلاگ خوبتان.

  *** *** *** *** ***

  سلام عبدالوهاب،

  بله داریم. بیشتر به قوانین کشورها مربوط می شه. مثلاً سوئد تا سال ۲۰۱۱ مجانیه.

  -پویا

 37. توسط زینب مباشر امینی در شهریور ۱۳, ۱۳۸۸ | پاسخ

  سلام استاد!
  خوبین؟
  من شما رو تو دانشگاه علمی و کاربردی جهاد شریف تهران ۲ حدودا یک ماه پیش شناختم!من داشنجوی شما نیستم و افتخارنداشتم که باشم!
  راستش این ادرس رو از خودتون منتهی غیر مستقیم گرفتم!یادتونه اومدین دانشگاه و بعد دیدار آقای سلگی تو سایت و اتاق کارشون؟؟؟
  من اونجا بودم!یه خانم چادری!که تنها پیش اقای سلگی بودم!من فارغ التحصیل خیلی و قته شدم.و فقط آزمون جامع ام مونده.
  من از ایشون خواستم که از شما آدرس سایتتون رو بگیرن…

  راستش فکر نمیکردم یه روز بیام وبرای راهنمایی ازتون کمک بگیرم!اون روز سایتتون رو با آقا ی سلگی کلی تجزه و تحلیل کردیم!اخه وبلاگ نویسم !و داشتم برای آقای سلگی مراحل شروع به کار رو با روی سایت شرح میدادم!اخه ایشون جذب شده بودن که یه همچین سایته شخصی هم داشته باشن!
  از استقبال دانشجو هاتون معلوم بود که خیلی استاد دوست داشتنی و با سطح علمی بالایی هستین!
  راستش من غرض از مزاحمت!
  به لطف خدا دانشگاه آزاد مهندسی آی تی انگلستان قبول شدم.اماخوب شرایطش برای رفتنه من جور نمیشه برم..امابازم شکر..خواستم کمی ازاطلاعات از دانشگام تو اونجا از شما بگیرم چون دیدیم دانشجو ها رو راهنمایی کردین. می دونم محل سکونت شما دانمارک.و اینکه اگه درست شد برم اصلا چه جرویه؟از کجا شروع میشه و اینکه من میتونم انتقالی بگریم !بیام ایران!میتونم تطبیق واحد های گذروندم رو بدم تو آزاد؟راستش من فوق دیپلم آی تی رو از جهاد شریف گرفتم و چون کاردانی به کارشناسی رشتم هنوز وجود نداره همین جوری ازاد شرکت کردم چون سال اولش بود مهندسی آی تی روگذاشتن!
  از قضا قبول هم شدم.خیلی از دوستام میگن برو!اما خوب من لاتینم هنوز پیشرفت چشم گیری نکرده و در حال گذروندن کلاس مکالمه هستم.
  شنیدمم که دانشگاه ازاد هیچ امکانت رفاهی ارائه نمیده اونجا و همچین هم سطح علمی آزاد خوب نیست!

  خلاصه این حرف های من بود
  میتونید بهم راهنمایی کنید؟
  این ها اطلاعات دانشگاه قبول شدمه

  Islamic azad university at oxford -stoud court- ox ford road …
  ox ford ox 294DA- UK TEL:(00441865)-884350

  یا حق

 38. توسط رضا در شهریور ۱۴, ۱۳۸۸ | پاسخ

  سلام دکتر
  مرسی از راهنمایی های شما
  من لیسانس و فوق لیسانس برق دارم هر دوش با معدل الف ۱۷٫۶۲ و ۱۹٫۰۲
  همچنین چندین مقاله ژورنال isi هم دارم مثل elsavir و غیره و مقالات کنفرانس هم دارم مثلieee
  اما مدرک زبان ندارم. بدون مدرک زبان می تونم پذیرش بگیرم؟
  به نظرت برا کانادا اقدام کنم یا اروپا؟ کلا اروپا بهتره یا کانادا و امریکا؟ کدومش راحت تر می شه پذیرش گرفت و رفت و هزینش هم کمتره؟
  ممنون می شم راهنمایی کنی

 39. توسط سهیلا در شهریور ۱۵, ۱۳۸۸ | پاسخ

  با سلام.
  امروز مثل روزهای دیگه گیج توی سایتا دنبال این بودم که برای بورسیه از کانادا در مقطع دکترا باید از کجا شروع کنم ؟که این صفحه باز شد.
  شما الان حال منا درک می کنیدخوشحالم که این سایتا دیدم.ممنون می شوم اگر راهنماییم کنید.
  من فوق لیسانس فیزیک از هند دارم می خواهم برای دکترا بورسیه از کانادا یا المان یا استرالیا بگیرم البته در مورد دانمارک چیزی نمی دونم.میشه راهنماییم کنید.؟

 40. توسط مجتبی در شهریور ۱۷, ۱۳۸۸ | پاسخ

  سلام پویا جان
  از اینکه با حئصله و متانت به سوالات دوستان پاسخ میدهی خیلی متشکرم
  و اما راستش من یکی از علاقه مندترین افراد به تحصیل در کشور های اسکاندیناوی هستم و در به در دنبال اطلاعات هستم و واقعا روز شب ندارم از فکر این مسئله
  اما من فوق لیسانس مهندسی فن آوری اطلاعات گرایش تجارت الکترونیک از دانشگاه شیراز با معدل ۱۷٫۸۸ و پایان نامه ۱۹٫۵ و همچنین فوق لیسانس مدیریت از دانشگاه تهران با معدل۱۵٫۸۳ و پایان نامه ۱۹٫۵ هستم چندیدن مقاله در مجلات و کنفرانس ها و ۹ سال سلبقه کار در سازمانهای دولتی در بخش ایتی و همچنین عضو هیئت موسس انجمن تجارت الکترونیک ایران هستم حالا سوالم اینه که پویا جان میتونی کمی در خصوص رشته تخصصی من و کاربرد ان در دانشکده شما برایم توضیح بدهی که این رشته توی دانشکده شما یعنی کامپیوتر وجود داره و یا استاد هایی را میشناسی که در این خصوص فعالیت بکنند و اگر اره من چگونه میتونم با اونها ارتباط برقرار بکنم. اگه لطف کنی و کمی اطلاعات در خصوص مهندسی فن آوری اطلاعات در دانمارک برام بنویسی بسیار ممنون میشم

 41. توسط پوریا در شهریور ۲۲, ۱۳۸۸ | پاسخ

  سلام دوست عزیز منمون از تمام راهنمای هات می خواستم به فهمم من که واسه فوق دیپلم می خونم میخوام واسه ادامه تحصیل برم به خارج از کشور کامپیوتر می خونم سربازی هم معافم شرایط ارسال مدارک رو اگه ممکنه واسم توضیح بدید . تشکر

 42. توسط آناهیتا در شهریور ۲۲, ۱۳۸۸ | پاسخ

  سلام با داشتن معدل ۱۳٫۵ از دانشگاه دولتی امکان گرفتن پذیرش وجود دارد؟

 43. توسط حسن در شهریور ۲۴, ۱۳۸۸ | پاسخ

  سلام آقا پیمان
  من یک سوال ازتون دارم.می خواستم ببینم نظر شما چیه؟ من الان آلمانم و پذیرش برای دوره لیسانس در رشته GIS دارم(با داشتن مدرک لیسانس از دانشگاه پیام نور) و البته مشکل مالی دارم.همزمان با این پذیرش کارشناسی ارشد پیام نور تهران هم قبول شدم.به نظر شما اگر کارشناسی ارشد را در ایران بخونم برا دوره دکتری میتونم از دانشگاه های آلمان پذیرش بگیرم البته در صورت داشتن معدل بالا و مدرک زبان

 44. توسط مجید در شهریور ۲۹, ۱۳۸۸ | پاسخ

  سلام دکتر جان این چیزی که می‌نویسم خیلی برام مهمه
  من تا حالا به کمک خدا ۱۷ عنوان کتاب در زمینه مهندسی برق نوشتم. چن تا اختراع دارم. عضو بنیان حمایت از نخبگان ایران و اینا هم هستم. اسکلارشیپ هم نمی خوام می‌خوام با هزینه شخصی برم ارشد برق بخونم. مشکله من اینه که نمی‌تونماز هیچ جا پذیرش بگیرم. معدلم هم ۱۵ هستش که این ترم می رسونم به ۱۵٫۷۰٫ عرض کنم شما می‌تونین راهنمایی کنین که از کجا پذیرش بگیرم؟ واقعاً اعصابمو خورد کرده این قضیه
  ممنون

 45. توسط مجید در شهریور ۲۹, ۱۳۸۸ | پاسخ

  البته یادم رفت بگم از سراسری قبول شدم رشته مهندسی هواپیما اما نرفتم. مدرکمو از آزاد می‌گیرم آیا می‌شه یا نه

 46. توسط جواد در شهریور ۳۱, ۱۳۸۸ | پاسخ

  آقای دکتر سلام
  من کارشناسی ارشد رشته مدیریت هستم و با توجه به اینکه مدرک لیسانسم حسابداریه خیلی مایل به ادامه تحصیل در دوره دکتری حسابداری هستم . در خصوص دانشگاههای معتبر دانمارک که این رشته رو دارند و هزینه های تحصیلی و زندگی و کار کمی اطلاعات می خوام .
  باتشکر

 47. توسط حمید رضا در مهر ۱, ۱۳۸۸ | پاسخ

  سلام من میخوتم برای تحصیل در دانشگاه به لهستان برم والان یعنی از اول مهر ۸۸ میرم پیش دانشگاهی اما هنوز هیچ کاری نکردم و میخوام در رشته بازیگری یا موزیک درس بخونم اما نه می دونم باید چی کار کنم و نه از کجا شروع کنم.اصلا چجوری در دانشگاههای موزیک لهستان پبت نام کنم و کی وخلاصه خیلی گیج شدم ممنون می شم راهنمایی کنید . ایمیل من خرابه سعی میکنم برای جواب به همیسایت شما بیام ممنون

 48. توسط حمید رضا در مهر ۱, ۱۳۸۸ | پاسخ

  سلام ببخشید دوباره اومدم من یه چیز هم یادم رفت من معدل سومم به دلیلی پایینه واگر این معدل در پیش دانشگاهی بالا بره دانشگاه لهستان ایراد نمیگیره من رشته تجربی هستم و در رشته ی بازیگری یا موزیک میخوام در لهستان درس بخوانم. ممنون

 49. توسط یلدا در مهر ۳, ۱۳۸۸ | پاسخ

  سلام اول از همه تشکر می کنم برای مطالب خوب و ضروریتون.
  من دانشجوی کاردانی فناوری اطلاعات هستم و تازه فارغ التحصیل شدم و برای ادامه تحصیلم می خوام برم سوئد ولی مشکلم اینه که میگن بدون پیش دانشگاهی پذیرش نمی دن و من نخوندم پیش دانشگاهی رو.
  آیا صحت داره این حرف؟
  من باید چه کار کنم؟مدرک کاردانی منو قبول نمی کنند؟
  خواهش میکنم کمکم کنید ! وقت زیادی ندارم
  ممنون

 50. توسط علی در مهر ۵, ۱۳۸۸ | پاسخ

  سلام استاد
  قبل از هر چی خیلی ممنون از رهنماییهای ارزشمندتون
  اینکه گفتین دانشگاه سوئد تا سال ۲۰۱۱ رایگانه منظورتون چیه؟اگه میشه بیشتر توضیح بدین.
  من خودم کارشناسی برق دارم
  میخوام اگه بتونم ارشد رو خارج از کشور بگیرم
  فعلا دارم تحقیق می کنم
  بازم مرسی

 51. توسط حمید رضا در مهر ۶, ۱۳۸۸ | پاسخ

  سلام من حمید هستم فکر کنم پیام قبلی من به دست شما نرسید ولی عیبی نداره دوباره مینویسم من الان پیش دانشگاهی رشته تجربی میخوانم و به دلیل مشکلاتی معدل دوم دبیرستانم بالا بود اما به دلیلی سوم خیلی خیلی پایین اومد ولی این مشکل حل شد می خوام بفهمم اگر معدل در پیش دانشگاهی من بالا بره مشکلی برای ثبت نام من در یکی از دانشگاههای لهستان در رشته ی موزیک پیش نمیاد و اینکه من هنوز هیچ کاری برای رفتنم نکردم چون اصلا نمیدونم باید از کجا باید شروع کنم باید اول برم سفارت یا اول هر کاری معافیتم رو بگیرم خلاصه هیچ کاری نکردم و هر جایی هم تو اینترنت دنبال راهنمایی میگردم بیشتر گیج میشم چون نگفتن از کجا شروع کن اصلا من چجوری با یکی دانشگاه از دانشگاههای لهستان ارتباط برقرار کنم اگر جوابم رو بدید انگار منو از مرگ نجات دادید .ممنون

 52. توسط ali در مهر ۷, ۱۳۸۸ | پاسخ

  با سلام
  دوست عزیز با توجه به صحبت های شما ادامه تحصیل در کشورهای اروپایی نیاز به پول زیادی دارد . من کارشناس ارشد معماری دارم و میخواهم برای دکتری اقدام کنم به نظر شما باتوجه به وضع مالی نا مناسب اینجانب حداکثر ۲۰میلیون تومان دارم و نداشتن مدرک تافل یا ایلتس (زبان در حد متوسط -ضعیف)برای کدام کشور میتونم اقدام کنم . از کشورهای آسیایی کدومشون بهتر است (هند -مالزی-فیلیپین-سنگاپور-قبرس-یونان و…و)و آیا مدرکشون طوری هست که بعدا بتونم در کشورهای اروپایی کار کنم
  با سپاس فراوان خواهشمندم مرا راهنمایی کنید

 53. توسط رضا در مهر ۱۰, ۱۳۸۸ | پاسخ

  سلام آقا پویا.
  منم دقیقا مشکل تو رو دارم.تازه می خوام applay بگیرم اما گیج شدم چون نه دوستی دارم که ازش بپرسم نه کسی هست راهنماییم کنه.لطفا کمکم کن.
  من مدرکم از دانشگاه ارومیه تو فوق لیسانس ریاضی پارسال گرفتم میخوام برای دکتری برم.
  ممنون

 54. توسط رضا در مهر ۱۰, ۱۳۸۸ | پاسخ

  در ضمن پویا جان معدل ارشدمم ۷۰/۱۷ است.بازم ممنون

 55. توسط شیما در مهر ۱۵, ۱۳۸۸ | پاسخ

  سلام از اطلاعاتی که دادید ممنون می خواستم بدونم شانس پذیرش در دوره دکتری در کشورهایی که تحصیل در اونها رایکان به جقدره آیا می شه در این دانشگاهها بورس شد راستی من نمی دونم چه جوری باید جوابمو از شما بگیرم خیلی ازتون ممنونم

 56. توسط مسعود در مهر ۲۱, ۱۳۸۸ | پاسخ

  باسلام من رشته تحصیلیم مهندسی کشاورزی علوم دامی ۲۵ سالمه و سربازیم رفتم میخواستم سوال کنم که میتونم در خارج از کشور گرایشمو برای مقطع ارشد به صنایع غذایی تغییر بدم و به کدوم کشور برم بهتره متشکرم

 57. توسط مسعود در مهر ۲۱, ۱۳۸۸ | پاسخ

  با سلام رشته تحصیلیه من مهندسی کشاورزی علوم دامی و۲۵سالمه سربازیم رفتم میخواستم بدونم که میتونم گرایشمو به صنایع غذایی که یکی از گرایش های کشاورزی در مقطع ارشد در خارج از کشور تغییر بدم و به کدوم کشور برم بهتره متشکرم

 58. توسط زهرا در مهر ۲۲, ۱۳۸۸ | پاسخ

  سلام آقا پویا
  ببخشید من دانشجوی ترم آخر لیسانس هستم. میخواستم برای دانشگاه اورهوس درخواست بفرستم که شنیدم دانمارک با مسلمان ها مشکل داره درسته؟ بعد من ارشد زبان می خونم به نظرتون من احتیاج به ilets دارم؟
  متشکرم

 59. توسط sahar در مهر ۲۳, ۱۳۸۸ | پاسخ

  سلام
  من لیسانس فیزیک از دانشگاه آزاد در تهران هستم.با این مدرک میتونم برای ارشد پذیرش بگیرم؟و اینکه چجوری بتید مکاتبه کنم مثلا دانشگاه های انگلیس یا کانادا

 60. توسط المیرا در مهر ۲۷, ۱۳۸۸ | پاسخ

  سلام
  من لیسانس گرافیک هستم و دوستم لیسانس حقوق ( البته در حال حاضر کار کالت می کنه) می خواهیم برای ادامه تحصیل از دانشگاه های دانمارک پذیرش بگیریم. میشه کمک کنید و دانشگاههای مرتبط با رشته های تحصیلی ما رو معرفی کنید.
  ممنون

 61. توسط المیرا در مهر ۲۷, ۱۳۸۸ | پاسخ

  و آیا اینکه برای رشته حقوق تو دانمارک کار راحت پیدا میشه؟

 62. توسط فاطمه کوهستانی در آبان ۳, ۱۳۸۸ | پاسخ

  سلام خسته نباشیدترم اخر لیسانس مهندسی شیمی{ازاد} هستم واسه ارشد می خوام برم هند به همراه همسرم هیچ اطلاعاتی ندارم تازه تصمیم گرفتم کمکم کنید

 63. توسط پریسا در آبان ۵, ۱۳۸۸ | پاسخ

  سلام،من فارغ التصیل رشته ی معماری از دانشگاه دولتی اصفهان هستم و میخوام برای آمریکا پذیرش بگیرم معدلم ۱۷٫۸۰ هست اما چون تازه فارغ التصیل تجربه ی کاری زیادی ندارم خواستم ببینم میتوم امیدوار باشم ؟
  مرسی

 64. توسط مهشاد در آبان ۶, ۱۳۸۸ | پاسخ

  سلام من مهشاد سال سوم هنرستان هستم و توسط فامیل می خوام به کانادا برم رشتو حسابداریه اما درس خوندنم تریفی نداره به نظرتون من اگه بخوام برم چند وقت طول می کشه همیدوار باشم یا نه؟ خیلی می ترسم که نشه

 65. توسط علی در آبان ۲۳, ۱۳۸۸ | پاسخ

  سلام.من دانشجوی کارشناسی در رشته روانشناسی بالینی در دانشگاه تهران هستم.می خواستم بدونم که در اروپا یا آمریکا یا کانادا برای این رشته دانشگاه مجانی برای دوره ی ارشد وجود داره یا نه؟به طوری که همه ی مخارج زندگی رو در اونجا پوشش بده.

  ممنون

 66. توسط سارا در آبان ۲۶, ۱۳۸۸ | پاسخ

  سلام ترم سه ارشد روانشناسی هستم،می خوام برای دکترا برم سوئدوهیچ نوع اطلاعاتی هم ندارم.میشه کمک کنید لطفا

 67. توسط سجاد در آذر ۶, ۱۳۸۸ | پاسخ

  سلام من دیبلم فنی رشتهی ساخت و تولید با معدل ۱۶٫۷۳ میخواستم از کالجهای کانادا بذیرش بگیرم و همینطور عموی من۱۵ ساله که در کانادا زندگی میکنه به نظر شما راهی هست ممنون اکه جواب بدید؟

 68. توسط کاسب زاده در آذر ۶, ۱۳۸۸ | پاسخ

  با سلام و احترام
  همسرم دانشجوی ارشد آبیاری زهکشی دانشگاه سراسری زابل هستن.
  برای پذیرش دکترا در دانمارک از کجا باید شروع کنیم؟ با توجه به مشغله ی زیاد ایشون من پیگیر این موضوع هستم. نا گفته نماند ۳ عمه و ۳ عمو مقیم دانمارک دارم.اونها به چه صورت میتونن به ما کمک کنند؟
  خواهش می کنم در این امر به من کمک کنید.

  *** *** *** *** ***

  سلام،

  در زمینه گرفتن پذیرش، فامیل شما نمی تونن کمکی بکنن. اما اگر تونستید پذیرش بگیرید، می تونن در مورد خونه، زبان و بعضی کارهای اداری و آشنایی با دانمارک بهتون کمک کنن.

  -پویا

 69. توسط bahrami در آذر ۷, ۱۳۸۸ | پاسخ

  در زمینه تحصیل در دانشگاه هنر لهستان اطلاعی دارید؟

  *** *** *** *** ***

  سلام،

  متأسفانه خیر.

  -پویا

 70. توسط مهدی در آذر ۹, ۱۳۸۸ | پاسخ

  سلام من مهدی دانشجوی سال آخر زیست شناسی گرایش علوم جانوری هستم . اگر ممکنه منو در مورد نحوه ی پذیرش فوق لیسانس جانور شناسی یا بیو سیستماتیک جانوری راهنمایی کنید و در کدام شهرها دانشگاههای معتبر در این رشته وجود دارد.

 71. توسط محمد حسن در آذر ۱۲, ۱۳۸۸ | پاسخ

  سلام
  خسته نباشید
  ببخشید مزاحم می شوم
  سوالم اینه که
  من الان در مقطع ارشد در رشته اختر فیزیک تحصیل می کنم، البته لیسانس مکانیک سیالات دارم. می خواستم ببینم برای دانشگاههای آمریکا یا کانادا و یا فرانسه می توانم در مقطع دکترا پذیرش بگیرم؟ در مورد دانشگاههای این کشورها اگه می شود اطلاعاتی به من بدین.
  خیلی سپاسگذارم.

 72. توسط مرتضی در آذر ۱۵, ۱۳۸۸ | پاسخ

  سلام
  میخواستم بدونم برای گرفتن پذیرش در رشته علوم سیاسی چه شرایط و چه دانشگاههای وجود دارد

 73. توسط حجت برهانی در آذر ۱۹, ۱۳۸۸ | پاسخ

  سلام.با عرضه خسته نباشید من دانشجوی رشته عمران دانشگاه صنعتی خواجه نصیر هستم. می خواستم بدونم دانشگاه صنعتی خواجه رو تا چه حد قبول دارن.ایا معدل بالا در این دانشگاه تاثیری در پزیرش من دارد یا نه؟

  *** *** *** *** ***

  سلام حجت،

  نمی دونم که خواجه نصیر چه قدر در خارج شهرت داره. معدل بالا تاثیر زیادی داره.

  -پویا

 74. توسط سجاد در آذر ۱۹, ۱۳۸۸ | پاسخ

  خواهش میکنم به سوالها جواب دهید

 75. توسط فروغ در آذر ۲۰, ۱۳۸۸ | پاسخ

  سلام
  مطالب شما و راهنماییهاتون بسیار جالب بود.من فوق لیسانس فیزیولوژ‍ی پزشکی هستم و در امتحان بورس دکترای نوروساینس در دانشگاه تهران قبول شدم. ۱سال وقت دارم که خودم از یک دانشگاه پذیرش بگیرم بسیار علاقمند به ونکوورهستم. اما بسیار بی اطلاع از نحوه پذیرش گرفتن. لطف می کنید راهنماییم کنید؟
  با تشکر فراوان .

 76. توسط فروغ در آذر ۲۰, ۱۳۸۸ | پاسخ

  سلام
  مطالب شما و راهنماییهاتون بسیار جالب بود.من فوق لیسانس فیزیولوژ‍ی پزشکی هستم و در امتحان بورس دکترای نوروساینس در دانشگاه تهران قبول شدم. ۱سال وقت دارم که خودم از یک دانشگاه پذیرش بگیرم بسیار علاقمند به ونکوورهستم. اما بسیار بی اطلاع از نحوه پذیرش گرفتن. لطف می کنید راهنماییم کنید؟
  با تشکر فراوان

 77. توسط علی در آذر ۲۳, ۱۳۸۸ | پاسخ

  سلام آقای دکتر
  من فارغ التحصیل مهندسی برق گرایش مخابرات در مقطع کارشناسی با معدل ۱۷ از دانشگاه آزاد هستم. می خواستم بدونم می تونم برای کارشناسی ارشد در یکی از دانشگاههای آمریکا پذیرش بشم؟
  با تشکر.

  *** *** *** *** ***

  سلام علی،

  اسم دانشگاه در گرفتن بورس خیلی اهمیت داره. دانشگاه آزاد، شهرتی در دانشگاههای خارج نداره، اما با داشتن شرایط خوب دیگه مثل معدل، زبان، مقاله و یک موضوع پروژه جالب می تونی شانس خودت رو بالاتر ببری.

  -پویا

 78. توسط رضا در آذر ۲۳, ۱۳۸۸ | پاسخ

  سلام-خسته نباشید-من ترم ۸مهندسی پزشکی در دانشگاه صنعتی سهند تبریز دوره لیسانس(بیوالکتریک) بامعدل ۱۶٫۱۳ هستم ودرامتحان ILTSنمره ۷ گرفتم.می خواستم ببینم بااین شرایط می تونم برای ارشدازدانشگاه های اروپا یا کانادا یا استرالیا بورس مناسب بگیرم؟ممنون.

  *** *** *** *** ***

  سلام رضا،

  بله می تونی بورس بگیری.

  -پویا

 79. توسط سولماز در دی ۲, ۱۳۸۸ | پاسخ

  سلام
  من دانشجوی لیسانس(ترم آخر)معماری هستم و می خواستم یک سری اطلاعات در مورد رزومه نوشتن و
  پزیرش ویا اپلای کردن برای آمریکا یا اروپا به من بدهید؟
  با تشکر

 80. توسط پویا در دی ۳, ۱۳۸۸ | پاسخ

  سلام.
  من فارغ التحصیل کارشناسی ارشد علوم کامپیوتر از دانشگاه امیرکبیر هستم. معدلم هم ۱۷٫۶ بوده. آیا می توانم از دانشگاه شما پدیریش بگیرم.

 81. توسط سارا در دی ۸, ۱۳۸۸ | پاسخ

  سلام میخواستم ببینم برای کارشناسیم میشه با دیپلم پذیرش گرفت؟میشه راهنمایی کنید و اینکه با مدرک دانشگاه ازاد چه طور؟ممنون میشم

  *** *** *** *** ***

  سلام سارا،

  بله میشه.

  پویا

 82. توسط عاطفه در دی ۱۳, ۱۳۸۸ | پاسخ

  سلام…من دانشجوی سال چهارم پزشکی هستم.قصددارم برای ادامه تحصیل وگرفتن تخصص به خارج ازکشوربرم…ولی نمیدونم کدوم کشورباشرایط من هماهنگ تره…نمیدونم ازکجاوکی باید برای رفتن اقدام کنم…کشورهای موردنظرم کاناداوسویدواسترالیاهستن…لطفامنو راهنمایی کنید…ممنونم

 83. توسط ظاهر در دی ۱۶, ۱۳۸۸ | پاسخ

  سلام -
  من فارغالتحصیل مهندسی برق از دانشگاه تبریز بامعدل کل ۱۴ ومعدل دروس تخصصی ۱۳٫۷۰ هستم و۲مقاله دارم و زبانم هو خوبه-حالا با این وضعیت میشه برای کارشناسی ارشد بورس گرفت ؟ممنون

 84. توسط سمانه در دی ۲۳, ۱۳۸۸ | پاسخ

  سلام واقعا ممنونم از سایته خوبتون من الان دارم کارشناسی تاریخ میخونم دارم واسه ارشد روانشناسی بالینی میخونم و میخامدانشگاه تهران قبول شم و تصمیم دارم برای دکتری بورسیه بگیرم میخام کمکم کنید که از الان چه کارهایی رو باید انجام بدم و چه مزایایی رو باید داشته باشم تا بتونم به بورسیه امیدوار باشم ممنونم

  *** *** *** *** ***

  سلام سمانه،

  ۱- گرفتن مدرک از یه دانشگاه معروف
  ۲- معدل بالا
  ۳- گرفتن دو توصیه نامه خوب از دو استاد معروف
  ۴- داشتن مقاله تحقیقی
  ۵- مدرک زبان با نمره خوب

  فکر می کنم اینها مهمترین چیزها باشن.
  موفق باشی.

  -پویا

 85. توسط احسان در دی ۲۴, ۱۳۸۸ | پاسخ

  سلام با معرفت
  دست شما درد نکنه که واقعا به فکر ایرانیایید!استاد حداقل معدل کارشناسی برای پذیرش ارشد تو خارج چنده؟ استاد من تو دانشگاه ازاد خوندم مشکلی که برای پذیرش تودانشگاههای کاناداایجاد نمیکنه که؟ دسته شما واقعادرد نکنه

 86. توسط نجما در دی ۲۶, ۱۳۸۸ | پاسخ

  سلام
  من فوق دیپلم کشاورزی از دانشگاه صنعتی شاهرود هستم.باید با دیپلم واسه پذیرش اقدام کنم یا مدرکم تاثیری داره؟

 87. توسط نجما در دی ۲۶, ۱۳۸۸ | پاسخ

  باز هم سلام
  میخواستم بگم خیلی علاقمند به ادامه تحصیل هستم.هر پیشنهاد دیگه در مورد ادامه تحصیل دارید لطفا بدید.چند سال از درس خوندنم میگذره بخاطر همین هنگ کردم.با تشکر

  *** *** *** *** ***

  سلام نجما،

  پیشنهاد من اینه که اگه واقعاً علاقه به درس خوندن داری، سریعتر اقدام کن، حالا چه ایران چه خارج. چون سن که بره بالا سخت می شه درس خوند. اما در درجه اول برو خارج. ترجیحاً برای لیسانس. اگه نشد برای فوق.

  -پویا

 88. توسط ابراهیم گودرزی در دی ۲۹, ۱۳۸۸ | پاسخ

  سلام خدمت شما دوست عزیز که این همه زحمت میکشید.
  برای تحصیلات تکمیلی در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا چگونه باید از یک استاد کانادایی که در آن دانشگاه است تاییدیه بگیرم؟ آیا این کار ضروریه؟ یعنی گرفتن تاییدیه.

  *** *** *** *** ***

  سلام آقا ابراهیم،

  در مورد کانادا اطلاع ندارم اما حدس می زنم که باید این کار رو بکنی. فکر کنم اگه یه استادی دانشجو بخواد، توی صفحه شخصی اش در وبسایت دانشگاه، این رو اعلام می کنه و بعد هم می گه که از چه طریقی اقدام کنید.

  -پویا

 89. توسط ابراهیم گودرزی در دی ۲۹, ۱۳۸۸ | پاسخ

  راستی من سال آخر الکترونیک هستم.

 90. توسط پیمان در بهمن ۲, ۱۳۸۸ | پاسخ

  ضمن عرض سلام و خسته نباشید
  من مهندس مکانیک هستم و همسرم پزشک عمومی است و یک دختر ۳ ساله داریم.ما از طریق طرح پذیرش پزشک عمومی (از طریق همسرم)داریم برای دانمارک اقدام میکنیم.در این طرح پزشک عمومی به مدت ۱ سال در آنجا کارآموزی میکند و در صورت قبولی در زبان دانمارکی و امتحانات مربوطهاجازه کار میگیرد.میخواستم بدونم حداقل چقدر باید پول برای یک زندگی اولیه و خرج یکسال پول داشته باشیم(با احتساب هزینه اجاره خانه) و آیا شما کسی رو میشناشید که از این طریق اقدام کرده باشد؟

  *** *** *** *** ***

  سلام پیمان،

  توی همین وبلاگ چند نفر دیگه هم بودن که کامنت گذاشتن و می خواستن همین کار رو کنن. اطلاع دارم که یک نفرشون هم اومد دانمارک. ولی الان اطلاعی ازشون ندارم. اگه فرصتی باشه، آدرس ایمیلشون رو پیدا می کنم و برات می فرستم.

  فکر می کنم برای یک سال ۳۰ میلیون تومان خرجتون بشه (با احتساب همه مخارج). شاید یکی بتونه با سخت گیری به بیست میلیون هم برسه.

  -پویا

 91. توسط مریم در بهمن ۱۰, ۱۳۸۸ | پاسخ

  سلام.امیدوارم سالم و سر حال باشید.من کارشناسی ارشد روانشناسی کودکان استثنایی هستم و معدلم ۸۵/۱۷ است.یک مقاله دارم که در مجلات علمی داخلی چاپ شده.زبانم هم در حد متوسط هست ولی مدرک زبان ندارم. آیا من می تونم برای مقطع دکترا از دانشگاههای دانمارک پذیرش بگیرم؟ سوال دیگه اینه که آیا برای ما حتی با وجود داشتن مدرک زبان مشکلی توی فهم و یادگیری دروس پیش می آید یا خیر؟

 92. توسط Ali در بهمن ۱۰, ۱۳۸۸ | پاسخ

  سلام
  از بین همه وبلاگا نمی خوام تعریف کنم ولی تنها وبلاگی هست که قشنگ مطلب رو می گه من یه دوم دبیرستانی از یه مدرسه تقریبا خوب تووو تهران هستم که اوصولا پول ندارم ! درسم خوبه از خودم تعریف نکنم معدل ۱۹ . . .می خوام بدون من می تونم کاری بکنم برای اومدن یا مثلا می تونم او نجا کار بکنم ؟ ali_maleki1993@email.com خیلی ممنون می شم اگه بهم خبر بدین لطفا بم بگین اگه جوابم رو دادین یا جوابمو ایمیل کنین مر۳۰

 93. توسط علی در بهمن ۱۱, ۱۳۸۸ | پاسخ

  با سلام و خسته نباشید
  دانشجوی کارشناسی ارشد علوم علفهای هرز دانشگاه علوم تحقیقات تهران هستم. برای پذیرش دکتری در این رشته در امریکا چگونه میتوانم اقدام کنم. آیا این دانشگاه اعتبار لازم را برای پذیرش دارد یا خیر
  با تشکر

 94. توسط ,وحید در بهمن ۱۲, ۱۳۸۸ | پاسخ

  نحوی گرفتن پزیرش از دانشکاهی سوئید و ارسال مدارک

 95. توسط مسعود در بهمن ۱۲, ۱۳۸۸ | پاسخ

  باسلام من مسعود دکترای عمومی ۴۱ ساله میخواستم خواهش کنم در مورد فرصتهای شغلی در رشته ما در دانمارک اطلاعات بگیرم.من ۱۰ سال سابقه کار در زمینه های درمانی در هلال احمر و مراکز معلولین و سایر مراکز بهداشتی درمانی دارم.ضمنابرای تخصص های medicalایا نیاز به دادن شهریه هست یا خیر و میزان ان چقدر است؟شنیده ام برای دانشجویان رشته های تخصصی حقوق هم میدهند. با تشکر از شما

 96. توسط مرجان در بهمن ۱۳, ۱۳۸۸ | پاسخ

  سلام،من فارغ التحصیل پزشکی عمومی از دانشگاه تهران هستم،مدرسه تیزهوشان هم معدل ۱۹٫۷۰ داشتم،هنوز مقاله ندارم ولی الان ۱ ماهه که طرح ۲ ساله رو توی یه مرکز تحقیقات معتبر شروع کردم،میخوام برای دکتری تو امریکا درخواست کنم.چند تا سوال:
  شرایط من برای پذیرش گرفتن چطوره؟
  میتونم بورسیه بشم؟
  معمولا چقدر طول میکشه؟

  ممنون

 97. توسط مهسا در بهمن ۱۳, ۱۳۸۸ | پاسخ

  سلام من دانشحوی رشته کامپیوتر شاخه نرم افزار از دانشگاه جامع علمی کاربردی پودمانی هستم در دوره دبیرستانم فنی حرفه ای بودم و الان ۱۹ سال دارم سال دوم دانشگاه ترم آخرم برای پذیرش در دانشگاه آلمان مونیخ باید چکنم هر کس یه چیزی بهم میگه پاک گیج شدم لطفا راهنمایی می کنی من را؟منتظرم مرسی

 98. توسط حسین در بهمن ۱۴, ۱۳۸۸ | پاسخ

  سلام ضمن تشکر از راهنماییتون میخواستم شرایط پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد در یکی از دانشگاههای کانادا رو بدونم من لیسانس آموزش زبان انگلیسی دارم.خواهرم ساکن تورنتو هست.خواهش میکنم منو راهنمایی کنید

 99. توسط حسین در بهمن ۱۴, ۱۳۸۸ | پاسخ

  سلام ضمن تشکر از راهنماییتون میخواستم شرایط پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد در یکی از دانشگاههای کانادا رو بدونم من لیسانس آموزش زبان انگلیسی دانشگاه آزاد دارم.خواهرم ساکن تورنتو هست.خواهش میکنم منو راهنمایی کنید

 100. توسط سمیرا در بهمن ۱۵, ۱۳۸۸ | پاسخ

  سلام آقای دکتر و خسته نباشید .من مدرک کارشناسی مترجمی زبان انگلیسی دارم و همینطور فرش دستباف اما میخوام زبان رو ادامه بدم در کشور کانادا .منم احتیاج به داشتن مدرک تافل هستم؟؟و میشه یه تزضیحی راجع به رزومه بدین هیچی در این رابطه نمیدونم.
  ممنون میشم

 101. توسط آسیه در بهمن ۱۵, ۱۳۸۸ | پاسخ

  سلام ببخشید من لیسانس نمایش هستم میخواستم پذیزش بگیرم از داشگاههای امریکا در رشته فلسفه هنر.خواهشا میتونید کمکم کنید . من هیچ اطلاعی از آن ندارم.

 102. توسط آسیه در بهمن ۱۵, ۱۳۸۸ | پاسخ

  سلام من لیسانس نمایش هستم میخوام ادامه تحصیل بدم در امریکا رشته فلسفه هنر لطفا راهنماییم کنید.

 103. توسط مینو در بهمن ۱۹, ۱۳۸۸ | پاسخ

  سلام
  با سپاس می خواستم بپرسم اگه مدرک لیسانس دولتی شهرستان و ارشد از دانشگاه آزاد شهرستان با شه اما معدل خوب و مقاله توپ داشته باشم همینطور نمرات زبان بالا باشه امکان فاند کامل گرفتن از دانشگاههای نه چندان تاپ (تقریبا کلاس B )امریکا چقدره
  اگه با مدرک دانشگاه آزاد سخت می شه ارزش داره یه سال وایسم؟

 104. توسط رها در بهمن ۲۰, ۱۳۸۸ | پاسخ

  salam
  من دانشجوی دکترا در آلمان هستم اما برونده ای در وزارت علوم ایران ندارم آیا مشکلی بیش خواهد آمدږ
  این برونده برای چیست؟
  متشکر
  رها

 105. توسط حسین در بهمن ۲۹, ۱۳۸۸ | پاسخ

  سلام
  من لیسانس برق دارم اما می خوام برای فوق لیسانس برم خارج و طراحی صنعتی بخونم. می توانم از یکی از دانشگاه های امریکا پذیرش بگیرم؟

 106. توسط ماهرخ در اسفند ۴, ۱۳۸۸ | پاسخ

  سلام. من دانشجوی حقوق مقطع لیسانس هستم. میخواستم یه سری اطلاعات در رابطه با ادامه تحصیل در دانشگاههای خارجی و آینده کاری و هزینه ها و مخارج بدونم. آیا دادن مقاله برای اخذ پذیرش ضروریه؟ کدوم کشور رو برای ادامه تحصیل پیشنهاد میکنین که از لحاظ هزینه مقرون به صرفه تر یاشه و سطح دانشگاهیشم خوب یاشه؟ در رابطه با مدرک زبان هم یه توضیحی می خواستم. با تشکر

 107. توسط محمد در اسفند ۵, ۱۳۸۸ | پاسخ

  سلام پویا جان
  من ترم ۲ ارشد تاریخ اروپا دانشگاه تبریز هستم. این رشته تو ایران دکترا نداره. و میخواستم واسه پذیرش اقدام کنم.
  ۱- وجود یه ایرانی توی گروه اون دانشگاه و مکاتبه با اون توی پذیرشم تاثیر داره؟
  ۲-میشه از یه پایان نامۀ خوب مقاله آی اس آی هم در آورد؟
  ۳-زمینه تحقیق من مربوط به انگلیسه و خیلی دوست دارم اونجا پذیرش بگیرم.اما رابطه ما با انگلیس این چند وقته خیلی بدتر شده. به نظر شما پذیرش گرفتن از انگلیس الان چجوره؟میشه؟
  یه خواهشم داشتم.اگه میشه جواباتونو تو خود صفحه بذارید که همه بتونن استفاده کنن.
  مرسی از لطفتون.

 108. توسط مجتبی در اسفند ۵, ۱۳۸۸ | پاسخ

  سلام من دانش آموز سال سوم ریاضی با معدل بالای ۱۹ هستم می خوام واسه تحصیل به سوئد برم شرایطش چیه ؟ با توجه به اینکه من تا پایان امسال وقت رفتن دارم آیا امکان رفتنم هست همین امسال؟ لطفا هرچه سیع تر منو راهنمایی کنین با تشکر

 109. توسط کیوان در اسفند ۲۱, ۱۳۸۸ | پاسخ

  سلام
  من ارشد فیزیک دارم از دانشگاه علم و صنعت با معدل ۱۵
  لیسانس رو هم از خواجه نصیر گرفتم با معدل ۱۴٫۵
  یه مقاله ISI دارم و نمره تافل هم ۵۵۰ شده
  به نظرتون میتونم از یکی از دانشگاه های خوب امریکا یا اروپا پذیرش بگیرم؟
  ممنون میشم اگه راهنمایی کنید که ایا با این معدل کم امکان پذیرش هست؟

 110. توسط ترلان دهقانی در اسفند ۲۳, ۱۳۸۸ | پاسخ

  سلام دکتر
  من لیسانس کامیوتر گرایش نرم افزار با معدل ۱۳میخواستم واسه ارشد اقدام کنم اما نمیدونم کجا و چه جوری؟
  کانادا و هند
  ممنون از راهنمای شما

 111. توسط yad در فروردین ۱۵, ۱۳۸۹ | پاسخ

  کلیه دوستان و افرادی که برای تحصیل یا گرفتن ویزا نیاز به تافل یا جی آر ای دارند toefl va gre برای کمک و راهنمایی به ایمیل yas_g2001@yahoo.com در تماس باشند

 112. توسط سعیده در فروردین ۲۳, ۱۳۸۹ | پاسخ

  با سلام
  بنده کارشناس ارشد مدیریت صنعتی از دانشگاه بین المللی امام با معدل ۳۱/۱۸ و کارشناس اقتصاد نظری از دانشگاه تهران با معدل ۴۴/۱۷ هستم.
  دارای یک مقاله ISI، یگ مقاله علمی پژوهشی، یک سخنرانی مقاله در کنفرانس بین المللی در ایران و یک سخنرانی مقاله در کنفرانس منابع انسانی داشتم.
  توانایی پرداخت هزینه تحصیل را ندارم و به دنبال ادامه تحصیل در مقطع دکترا از طریق بورسیه هستم.
  ضمنا دارای ۵/۲ سال سابقه کار خوب و رزومه اجرایی مناسب در یک شرکت خودروسازی هستم.
  مدرک زبان ندارم و فعلا کلاس میرم.
  آیا به نظر شما بدون مدرک زبان میشه بورس تحصیلی مناسبی از کانادا یا استرالیا دریافت کنم؟

 113. توسط لیلا پ در فروردین ۲۵, ۱۳۸۹ | پاسخ

  سلام من لیلام دانشجوی ترم آخر فیزیک هستم می خواستم بورسیه بشم ولی به کدام کشور وکجا بهتره رو نمی دانم و اینکه چه کار کنم.من پولی هم ندارم میخواستم بدونم اصلاا امکانه بورسیه دارم

 114. توسط سجاد در اردیبهشت ۷, ۱۳۸۹ | پاسخ

  در دانشگاه های سوئد شهریه رشته آمار چقدره

 115. توسط mahmmoud lohrasebi در اردیبهشت ۹, ۱۳۸۹ | پاسخ

  سلام.من محمود هستم فارغ التحصیل حسابداری از دانشگاه آزاد با معدل ۱۶چطوری میتونم واسه دکتری برم استرالیا یا کانادا،آخه اونجا حسابداری خیلی خوبه.در ضمن من سه سال سابفه کار توی سازمان حسابرسی رو دارم آیا تاثیری داره.

 116. توسط mahmmoud lohrasebi در اردیبهشت ۹, ۱۳۸۹ | پاسخ

  یادم رفت بگم فوق لیسانس هستم.
  متشکرم. لهراسبی

 117. توسط زهرا در اردیبهشت ۱۲, ۱۳۸۹ | پاسخ

  من دانشجوی مهندسی معماری از دانشگاه رودهن هستم. میخوام برای کارشناسی ارشد به همراه همسرم برم به یه کشوری که هزینه ها خیلی کم باشه. درضمن من هیچطلاعاتی در مورد پذیرش یا بورسیه ندارم.لطفا” راهنماییم کنید.هزینه ها را هم بگوئید.

 118. توسط روشنک الف در اردیبهشت ۱۸, ۱۳۸۹ | پاسخ

  با سلام. من ارشد کشاورزی از دانشگاه دولتی هستم. برای ادامه تحصیل آلمان رو انتخاب کردم و در حال گذروندن زبان آلمانی و انگلیسی هستم.به نظر شما جای امیدی هست برای گرفتن پذیرش؟ مشکل مالی هم ندارم.
  متشکرم.

 119. توسط SHALIZ در اردیبهشت ۲۵, ۱۳۸۹ | پاسخ

  با سلام

  بنده قصد ادامه تحصیل دارم دوست دارم برم یک کشور ارزان تا بتوانم کار و تحصیل کنم رشته معماری می خوام مرا راهنمایی کنید.

  مرسی

 120. توسط بهار در اردیبهشت ۲۵, ۱۳۸۹ | پاسخ

  سلام

  من فوق لیسانس شیمی هستماز صنعتی اصفهان.معدلم نزدیکای ۱۶ هس.۲ تا مقاله دارم و ایلتس ۶ونیم.۶ ماهه میگردم واسه بورس و نامیدم.راهنمایی کنید و به میلم جواب بدید.

 121. توسط فاطمه در اردیبهشت ۲۶, ۱۳۸۹ | پاسخ

  ُسلام
  من فارغ التحصیل رشته آمار از دانشگاه پیام نور هستم می خواستم ببینم. مدرک این دانشگاه برای گرفتن پذیرش چقدر اعتبار داره؟
  ضمنا اگر بخوام برای دوره کارشناسی دوباره اونجا اقدام کنم امکانش هست من ۳ تا دیپلم ریاضی فیزیک کامپیوتر و الکتورتکنیک دارم و ۴ سال سابقه کار حسابداری دارم
  ایا این مدارک تاثیری داره و می تونه کمکی بکنه؟

 122. توسط داود در اردیبهشت ۳۱, ۱۳۸۹ | پاسخ

  سلام. دکتر شما برای dip, dsp دانشگاه oslo اپلای زدی؟؟
  این ایمیل که زدن یعنی چی؟؟ یعنی اکسپتیم؟؟

  *** *** *** *** ***

  سلام داود،

  من برای اونجا اپلای نکردم. من نمی دونم کدوم ایمیل رو میگی.

  -پویا

 123. توسط سعیده در خرداد ۴, ۱۳۸۹ | پاسخ

  با سلام مجدد
  می دونم توقع بیجائیه، اما کاش سؤالم رو جواب می دادید :) چون خیلی به کمک افرادی مثل شما که این مسیر رو طی کردید احتیاج دارم.
  باز هم ممنون که دغدغه هموطنا رو دارید و در این سایت می نویسید.
  با آرزوی توفیق

  *** *** *** *** ***

  سلام سعیده،

  ببخشید. کامنتها خیلی زیاد شدن و من فذصت جواب دادن به همه رو ندارم. البته جواب اکثر کامنتها رو هم واقعاً نمی دونم. فکر می کنم سوال شما در مورد مدرک زبان برای کانادا و استرالیا بود. تا اونجا که من اطلاع دارم، مدرک زبان می خوان. اما ممکنه دانشگاهی پیدا بشه که نخواد. موفق باشید.

  -پویا

 124. توسط پروانه در خرداد ۴, ۱۳۸۹ | پاسخ

  سلام
  من دانشجوی ترم آخر ارشد شیمی آلی هستم این ترم دارم رو پایان نامه ام کار می کنم البته کارشناسیم مهندسی کشاورزی بوده فکر کنم ناگفته پیداست که چقدر برای رسیدن به این مرحله زحمت کشیدم .می خوام دکترای داروسازی شرکت کنم که امتحانش ۶ خرداده ولی اگرهم در مرحله کتبی نمره بیارم حتما شفاهی ردم می کنن.می خوام برای ادامه تحصیل در خارج اقدام کنم ولی نمی دونم از کجا شروع کنم .در ضمن همسرم هم لیسانس مهندسی مکانیکه که می خواد برای ارشد پذیرش بگیره لطفا راهنماییمون کنید که چیکار کنیم و از کجا شروع کنیم؟بیشتر هم برای کشورهای اسکاندیناوی تمایل داریم.

 125. توسط Shima در خرداد ۵, ۱۳۸۹ | پاسخ

  سلام من دانشجوی کارشناسی مدیریت بازرگانی ام دانگاه سراسری با معدل ۱۸/۵۰
  و می خوام واسه فوق برم کانادا و نیاز به فاند هم دارم…به نظرت امیدی هست؟
  اصلا باید چیکار کنم؟

 126. توسط باوفا در خرداد ۵, ۱۳۸۹ | پاسخ

  سلام
  من به یکی از اساتید دانمارکی ایمیل زدم. به من آدرس سایت را معرفی کرد. ولی چون زمانش برای داشت تمام می شد. بهش ایمیل زدم و گفتم تو این مدت نمی تونم کاری کنم. اون هم تو جواب گفت: ایمیلم و ذخیره می کنه و بورسیه تحصیلی دیگه ای را به من معرفی می کنه.
  سوالم این بود: این کارو واقعا انجام می ده؟

  *** *** *** *** ***

  سلام آقای باوفا،

  فکر کنم بله. واقعاً انجام بده. اما شما سعی کن برای جاهای دیگه هم اپلای کنی.

  -پویا

 127. توسط پانته آ در خرداد ۷, ۱۳۸۹ | پاسخ

  سلام
  من هنوز فوق لیسانس نگرفتم ولی دارم برای دکتری در کانادا اقدام می کنم توصیه نامه گرفتم و فقط تو نوشتن sopو cv مشکل دارم و اینکه همچین سابقه خوبی هم تو پژوهش ندارم میشه بهم کمک کنید که چطور Sop و cv بنویسم در ضمن من میخوام Public policy بخونم

 128. توسط ریحانه در خرداد ۱۰, ۱۳۸۹ | پاسخ

  با سلام
  استاد من دیپلم ریاضی هستم.میخوام برای تحصیل له کشورهای اروپایی برم.یک دانشگاه رایگان.بیشتر ترجیح میدم پزشکی بخونم اما هدف اصلیم تحصیل در خارج از کشور.معدل دیپلمم ۱۸٫۰۴ بوده.چه جوری میتونم پذیرش از دانشگاه سوئد بگیرم.و یک سوال دیگه که اگه از یکی از دانشگاههای سوئدی زمانی که به صورت رایگان پذیرش میکنند پذیرش بگیریم بعد از مدتی اگه شهریه تصویب بشه دانشجوئی که نوقع پذیرش رایگان دانشجوی دانشگاه شده باید شهریه پرداخت کنه؟
  با تشکر از شما

  *** *** *** *** ***

  سلام ریحانه،

  فکر نمی کنم از کسایی که از قبل اومدن شهریه بگیرن. ولی برای اینکه مطمئن بشی باید توی وبسایتشون نگاه کنی.

  -پویا

 129. توسط علی حسینی در خرداد ۱۲, ۱۳۸۹ | پاسخ

  با سلام.
  من هم اکنون در حال خدمت سربازی هستم مرداد ۱۳۹۰ تمام می کنم.لیسانس علوم کامپیوتر خوندم.می خواهم ارشد it در هند بخوانم.لطفا راهنمایی کنید کی اقدام کنم.ممنون

  *** *** *** *** ***

  سلام،

  والا من از هند خبر ندارم. ولی فکر کنم باید حداقل از ۵-۶ ماه قبل اقدام کنی. برو توی وبسایت دانشگاهی که می خوای بری و ببین برای شهریور امسال شروع می کنند، حداکثر تا چه تاریخی وقت دارن مدارک رو بفرستن. اروپا معمولا باید تا آوریل دیگه بفرستن.

  -پویا

 130. توسط رویا در خرداد ۱۵, ۱۳۸۹ | پاسخ

  سلام
  مرسی از وقتی که برای ما میگذارید
  من لیسانس مدیریت بازرگانی دارم دانشگاه تهران الان هم دانشجوی ترم آخر فوق لیسانس هستم وتا پایان سال ۸۹ تموم میکنم درسم را. مدیریت مالی میخونم .
  زبانم در حد متوسط امامیخوام برای تافل شرکت کنم. هدفم مهاجرت و اقدام برای کانادا ویا استرالیاست /پیشنهاد شما برای ادامه تحصیل تو این رشته تو کدوم یک از کشورهاست .البته من چوم مجرد هستم و هزینه ها با خودمه مشکل هزینه هم دارم ونمیتونم زیاد ریسک کنم.
  در ضمن من ۴٫۵ کار دولتی مرتبط با رشته دارم کارشناس مالی . میتونه کمکی باشه برای امتیاز بالاتر
  تشکر
  رویا

  *** *** *** *** ***

  سلام رویا،

  - کانادا به خاطر نزدیکی به بقیه کشورهای خوب، بهتره. استرالیا تقریبا جدا از بقیه دنیا است و معمولا رفت و آمد کم انجام میشه.
  - از رشته شما اطلاع ندارم. اما حدس می زنم وضع کار در استرالیا بهتر از کانادا باشه.
  - سابقه کار امتیاز بالاتری میده.
  - از نظر هزینه، فرق این دو کشور رو با هم نمی دونم.

  موفق باشید.
  -پویا

 131. توسط مجتبی در خرداد ۱۷, ۱۳۸۹ | پاسخ

  سلام
  پویا جان وقتی صفحه سایت باز شد و سوالت متعدد را دیدم با خودم فکر کردم اینجا م نمی تونم سوالاتم را بپرسم ولی با این حال نامید نشدم
  شاید شما ۱۲یا ۱۵ نفری باشید که سوال می پرسم ولی دریغ از جواب قانع کننده
  من در رشته پرورش زنبور عسل در مقطع کارشناسی از دانشگاه علمی کاربردی جهاد کشاورزی مازندران فار غ التحصیل شدم و برای ادامه تحصیل در رشته پرورش زنبور عسل در مقطع کارشناسی ارشد قصد ادامه تحصیل دارم ولی در ایران موجود نیست
  و از شما میخوام که کسی را به من متعرفی منید که بهم مشاوره بده و راهنمایی کنه
  شماره تماس من ۰۹۳۶۳۲۷۱۹۶۴ رحیمی خواهش میکنم جوابما بدیذ

  *** *** *** *** ***

  سلام محتبی،

  به نظرم تو سایت دانشگاه های مختلف بگرد و ببین روی این زمینه تحقیقات می کنند یا نه و اگر می کنند با هاشون تماس بگیر. متاسفانه من کسی رو نمی شناسم که روی این زمینه ها کار کنه.

  -پویا

 132. توسط مینو در خرداد ۲۵, ۱۳۸۹ | پاسخ

  با سلام و عرض تشکر.سوال من اینه که اگه همسرم بتونه پذیرش و بورسیه بگیره من چطور میتونم باهاش برم؟ و اینکه من با مدرک کارشناسی مترجمی زبان انگلیسی از پیام نور قزوین با معدل ۱۴٫۵۰ و با یک نمره خوب در ایلتس امکان بورس گرفتن دارم؟لطفا راهنماییم کنید

  *** *** *** *** ***

  سلام مینو،

  معمولا اگه یه نفر پذیرش بگیره به همسرش هم ویزا می دن که بره پیشش. برای ارشد بورس گرفتن یه مقدار سخت تره. اما می تونی بیای و همزمان کار کنی که خرج تحصیلت رو بدی.

  -پویا

 133. توسط ashrafi در خرداد ۲۷, ۱۳۸۹ | پاسخ

  با سلام خدمت شما
  من فارق التحصیل رشته معماری از دانشگاه غیر انتفاعی(غیر دولتی)هستم.می خواستم بدونم واسه ادامه تحصیل تو هلند اگه مقاله ای تهیه کنم رو پذیرشم تاثیر می ذاره؟و اگه applyشم هزینه ام باز به اندازه حالاست؟الان میتونم اقدام کنم اما هزینش زیاده.
  با تشکر

  *** *** *** *** ***

  سلام اشرفی،

  - بله، داشتن مقاله تاثیر داره.
  - هزینه زندگی در اروپا کلا بالاست. باید علاوه بر پذیرش کمک هزینه تحصیلی بگیرید. در اون صورت مشکلی نخواهید داشت. پس دقت کنید که برای دانشگاهی که اقدام می کنید، پول هم به شما می دن یا نه.

  -پویا

 134. توسط ebr در خرداد ۲۹, ۱۳۸۹ | پاسخ

  سلام .با توجه به تحریم شدن دانشگاه صنعتی مالک اشتر آیا دانشجویان این دانشگاه شانسی برای گرفتن پذیرش یا بورسیه در مقطع دکتری دارند؟

  *** *** *** *** ***

  سلام،

  دقیق نمی تونم بگم اما واضحه که این شانس کمتر میشه.

  -پویا

 135. توسط علی در خرداد ۳۰, ۱۳۸۹ | پاسخ

  سلام
  من دانشجوی فوق لیسانس مدیریت بازرگانی دانشگاه آزاد هستم و فقط پایان نامه مونده
  از سوئد یا دانمارک میتونم برای دکتری مدیریت پذیرش بگیرم؟
  این کشورها فوق لیسانس کشور ما رو قبول دارن؟
  مدرک آیلتس حتما باید داشته باشم؟

  ممنون میشم اگه نظر خودتونو واسم میل کنید

  *** *** *** *** ***

  سلام علی،

  - بله می تونید پذیرش بگیرید و مدرک ایران رو هم قبول دارن. البته به سختی اعتماد می کنن و ترجیح می دن دانشجو از دانشگاههایی از ایران بگیرن که معروف باشه.
  - گاهی اوقات TOEFL، IELTSو گاهی هم هیچ مدرک زبانی نمی خوان.

  -پویا

 136. توسط فاطمه در تیر ۱, ۱۳۸۹ | پاسخ

  سلام
  می خواستم در مورد شرط معدل ازتون سوال کنم.حدودا با چه معدلی میشه پذیرش گرفت.(تو هر کشوری)و این اطلاعات تو کدوم قسمت سایت دانشگاهها وجود داره؟

  *** *** *** *** ***

  سلام فاطمه،

  - من تا به حال ندیدم برای معدل شرط بزارن.
  - در قسمت Jobs یا Vacancy و یا Application.

  -پویا

 137. توسط مریم در تیر ۹, ۱۳۸۹ | پاسخ

  سلام خسته نباشید از جواب دادن به این همه سوال!
  من دانشجوی ترم آخر کارشناسی ارشد مهندسی متالورژی دانشگاه تهران هستم و با مدرک مهندسی سرامیک از دانشگاه آزاد. موضوع پایان نامه ام هم موضوع خوبی نبوده و مقاله ندارم. از طرفی ۲ سال هم بین دو مقطع فاصله بوده. استادم هم ایران درس خونده و نمی دونم توصیه نامه اش تاثیری به حال من داره یا نه! ولی میخوام از یکی از دانشگاه های خوب اروپا برای فوق لیسانس پذیرش همراه فاند بگیرم تا شاید بعداْ بتونم کانادا یا اروپا برای دکترا اقدام کنم. به نظر شما امکانش هست؟
  اگه لطف کنید و منو راهنمایی کنید خیلی ممنون میشم.
  بازم مرسی.

  *** *** *** *** ***

  سلام مریم،

  برای ارشد گرفتن پذیرش به همراه پول (فاند) سخته. برای دکترا پول بهتر می دن. اما امکانش هست. شاید بهتر باشه هم برای دکترا اقدام کنی و هم ارشد. امکانش که هست اما یه مقدار کم. به خصوص که می گی موضوع پایان نامه ات هم خوب نبوده. اما چون از دانشگاه تهران مدرک داری صد در صد جای امیدواری هست.

  -پویا

 138. توسط اروین در تیر ۱۰, ۱۳۸۹ | پاسخ

  سلام
  دوستان ناراحت نشید. ولی سوالات خیلی هاتون کودکانه ابتدایی و در بعضی مواقع ابلحانه میباشد.لطفا کمی تحقیق کنید بعد سوال کنید.
  از سیر تا پیاز پذیرش وهر آنچه که برای این کار لازم است را می توانید در سایت زیر پیدا کنید:
  http://www.applyabroad.org

 139. توسط نگار در تیر ۱۴, ۱۳۸۹ | پاسخ

  سلام
  معدل اگر معدل کلم ۱۶٫۲۰ باشه و مدرک زبان هم داشته باشم. (البته بدون GRE)شانس پذیرش در دانشگاه های کانادا یا سوئد را دارم ؟
  با تشکر

  *** *** *** *** ***

  سلام نگار،

  بستگی به چیزهای دیگه هم داره. اسم دانشگاهی که توش درس خوندی هم خیلی مهمه. اگه فقط پزیرش بخوای کارت خیلی راحت تره اما اگه پول هم بخوای، سخت می شه اما فکر نمی کنم غیر ممکن باشه.

  -پویا

 140. توسط مهدی اشرفی در تیر ۲۱, ۱۳۸۹ | پاسخ

  با سلام
  دانشجوی ترم اخر مهندسی معماری از داشگاه غیر دولتی هستم.احتمالا معدلم ۱۴٫۵ میشه.میخواستم بدونم میشه امیدی برای پذیزش در یکی از کشورهای اروپایی داشت.مثل هلند یا سوید؟
  ممنون میشم راهنمایی کنید.

  *** *** *** *** ***

  سلام مهدی،

  اگه کمک هزینه تحصیلی هم بخوای، یه مقدار بعید می دونم. اما اگه با خرج خودت بخوای درس بخونی، آره احتمالش هست.

  -پویا

 141. توسط فرزاد در تیر ۲۳, ۱۳۸۹ | پاسخ

  سلام
  من دانشجوی ترم دوم دوره کارشناسی رشته اتاق عمل هستم.مشکل سربازی ندارم ولی مدرک زبان هم ندارم .آیا شانسی برای گرفتن پذیرش دارم که اقدام کنم؟

  *** *** *** *** ***

  سلام فرزاد،

  آخرای تموم شدن درست که بودی، اقدام کن. زبان هم لازم داری. بخون و امتحان بده. برای ارشد یه مقدار سخته ولی غیر ممکن نیست.

  -پویا

 142. توسط آیناز در تیر ۲۵, ۱۳۸۹ | پاسخ

  سلام استاد.خوبید؟من دانشجوی لیسانس دانشگاه پیامنور هستم.زبان میخونمبه نظرتون از دانشپاههای نروج یا دانمارک بشه apply کنم؟میخام اونجا لیسانس یه رشته دیگه مثل معماری بخونم.من که مدرک لیسانس زبان داشته باشم.نیاز به تافل یا ایلتس هست؟وضعیت هزینه چطوریه؟لطفا راهنماییم کنید؟

  *** *** *** *** ***

  سلام آیناز،

  بله آیناز، باید زبانت رو حسابی قوی کنی. از پیام نور، گرفتن پذیرش سخته، اما امتحانش ضرری نداره.

  -پویا

 143. توسط مژگان در مرداد ۲, ۱۳۸۹ | پاسخ

  سلام و خسته نباشین. من و شوهرم میخواهیم برای دکترای محیط زیست اقدام کنیم معدل من ۱۸٫۲۸ و معدل شوهرم ۱۷٫۲۴ .شوهرم رزومه خوبی داره البته رزومه من هم بد نیست .استید دانشگاه راحت بهم توصیه نامه میدن . من دانشگاه تهران خوندم و شوهرم بوعلی سینا همدان.مدرک زبان نداریم؛به نظر شما میتونیم اقدام کنیم.

 144. توسط کیانا در مرداد ۴, ۱۳۸۹ | پاسخ

  سلام
  وقتتون بخیر
  من معدل لیسانسم۱۸٫۵است.برق گرایش مخابرات از دانشگاه آزاد.تازه فارغ التحصیل شدم.به این زودی می خوام اقدام به گرفتن تافل کنم.به نظرتون میتونم پذیرش از یکی از دانشگاههای آمریکا رو بگیرم؟
  برای بورس چطور؟
  مرسی از لطفتون

 145. توسط صدف بهادری در مرداد ۸, ۱۳۸۹ | پاسخ

  سلام من دانش اموزسال ۳دبیزستانم(تجربی)۲تاکارتحقیقی دارم انجام میدم ومعدل سال دومم۹۳/۱۸شد میخواستم بدونم چطوریورسیه دانش اموزی بگیرم م

  *** *** *** *** ***

  سلام صدف،

  بورسیه دانش آموزی چیه؟

  -پویا

 146. توسط سارا در مرداد ۹, ۱۳۸۹ | پاسخ

  سلام و خسته نباشید با این همه مطالب خوبتون.
  من لیسانس گیاه پزشکی دارم می خواستم بدونم واسه فوق احتمال قبولی تو این رشته را در دانمارک دارم؟ مدرک زبان هم ندارم وهزینه اش حدودا چقدر است؟

  *** *** *** *** ***

  سلام سارا،

  صد در صد این رشته رو تو دانمارک دارن. اما برای ارشد هزینه خیلی زیاده. به نظر من برو یه جا که ارزونتره. مثل آلمان. هزینه های اورهوس رو اینجا ببین: http://www.au.dk/en/facultiesdepartmentsetc/index/registra/testadmidab/welcome/degree/tuition/

  -پویا

 147. توسط فرشته در مرداد ۹, ۱۳۸۹ | پاسخ

  سلام. وقت شمه بخیر. من دانشجو ارشد فیزیک صنعتی شاهرود هستم. معدلم تعریفی نیست. واسه پذیرش دانمارک امیدی هست؟ موضوع پایان نامه طوریه که میتونم مقاله بدم. لطفا به میلم جواب بدین. ممنون.

 148. توسط امیر حسین خشایار در مرداد ۱۰, ۱۳۸۹ | پاسخ

  با سلام
  ضمن تشکر از این اطلاع رسانی-من میخواهم در کانادا رشته حسابداری بخوانم اونجا کار حسابداری هم آماده دارم(یعنی یکی از نزدیکان برای من اعلام نیاز میکند شرکتش نیز قانوی است ) از طرفی میخواهم از یک کالج در کانادا پذیرش بگیرم لطفا راهنمائی کنید که از کجا باید شروع کنم. عجله دارم که به ترم ژانویه ۲۰۱۱ برسم لطفا راهنمائی فرمایید.متشکرم

 149. توسط مهدی در مرداد ۱۰, ۱۳۸۹ | پاسخ

  سلام . ممنون میشم راهنماییم کنید…. من ۲۶ سالمه و دارای مدرک کاردانی سخت افزار هستم همین طور مدرک +A ونقشه کشی صنعتی درجه ۲ و دیپلم و پیش دانشگاهی ریاضی .مایلم در رشته برق -کنترل ادامه تحصیل بدم البته در دانشگاهی بدون شهریه .امکان ادامه تحصیل از کاردانی به کارشناسی هست؟

  *** *** *** *** ***

  سلام مهدی،

  والا دقیق نمی دونم. ولی من تا به حال نشنیدم که اینجا ها مدرکی مثل کاردانی داشته باشن. شاید معادل بعضی کالج ها باشه. اما فکر می کنم برای گرفتن لیسانس باید مثل کسایی که دیپلم دارن اقدام کنی. اما مطمئن نیستم. شاید هم بتونی برای فوق لیسانس اقدام کنی.

  -پویا

 150. توسط سارا در مرداد ۱۲, ۱۳۸۹ | پاسخ

  سلاممن دانشجوی فوق دیبلم الکترونیک از دانشکده فنی هستم و در هنرستان تحصیل کردم میخواستم بدونم میتونم به یکی از کشورهای اروبایی یا امریکا مهاجرت کنم
  اصلا بهتره که الان این را بکنم یادر مقاطع بالاتر اقدام کنم در ضمن معدلم هم این ترم۷۵/۱۶ بوده و از لحاظ مالی هم مشکل دارم

  *** *** *** *** ***

  سلام سارا،

  به نظر من تلاشت رو بکن و الان بیا. ولی ایران رو هم از دست نده. هر چی مدرک بالاتر داشته باشی راحتتر می تونی پذیرش بگیری.

  -پویا

 151. توسط امیر رضا در مرداد ۱۵, ۱۳۸۹ | پاسخ

  سلام
  با معدل لیسانس ۴۵/۱۲ دانشگاه آزاد و ۳۵/۱۵ فوق دانشگاه دولتی و ۲ مقاله ISI و یک مقاله داخلی میشه پذیرش گرفت؟ بدون فاند؟

 152. توسط مهدی در مرداد ۱۵, ۱۳۸۹ | پاسخ

  سلام.ممنونم از راهنماییتون…
  من چون تازه مشکل سربازیم حل شده سه ماه طول میکشه زبان و کامل کنم .بدون مدرک زبان میتونم اقدامی بکنم؟ پیشنهاد شما؟

 153. توسط یامین در مرداد ۱۷, ۱۳۸۹ | پاسخ

  سلام.می خواستم ازتون بپرسم که شما اطلاعاتی راجع به دانشگاه های امریکایی دارید که طوی رشته ی گرافیک پذیرش بگیرن.هم گرافیک هم معماری.جون من هرچی اطلاعات دارید بریزید رو صفحه.

 154. توسط م.ص در مرداد ۱۷, ۱۳۸۹ | پاسخ

  سلام آقا پویا
  خسته نباشید
  میخواستم بدونم بعد از ادامه تحصیل در کشورهای خارجی مثل استرالیا ، کانادا ،آمریکا احتمال مشغول شدن در ان کشورها وجود داره.در مورد وضعیت رشته مهندسی مواد توی دانمارک می دونین وضعیت چطوره؟

 155. توسط م.ص در مرداد ۱۸, ۱۳۸۹ | پاسخ

  سلام .یک سوال داشتم از خدممتون.من دوره ارشدم شبانه خوندم از دانشگاه معتبر.نمی خوام مدرکمو آزاد کنم .یعنی نمی خوام پول بدم.می تونم توی رزومم دانشگاه ارشدمو بیارم و این مساله رو برای استاد توضیح بدم و با مدرک روزانه لیسانس برای دکتری اقدام کنم.
  سوال دیگه اینکه آیا وقتی رزومه رو می فرستی برای اساتید باید متنی هم در ایمیل نوشته بشه؟
  ممنون میشم اگر جواب بدین.

 156. توسط مهدی در مرداد ۲۰, ۱۳۸۹ | پاسخ

  سلام.ممنونم از راهنماییتون…(کاردانی سخت افزار و +A)
  من چون تازه مشکل سربازیم حل شده سه ماه طول میکشه زبان و کامل کنم .بدون مدرک زبان میتونم اقدامی بکنم؟ پیشنهاد شما؟

 157. توسط امیر در مرداد ۲۰, ۱۳۸۹ | پاسخ

  درود
  من لیسانس مهندسی مکانیک از دانشگاه آزاد دارم میخواستم بدونم آیا امکان گرفتن بورسیه یا فاند برای ادامه تحصیل در آمریکا یا کشورهای اروپایی برای من وجود داره؟

 158. توسط آمنه در مرداد ۲۱, ۱۳۸۹ | پاسخ

  با سلام
  من دانشجوی فوق لیسانس دانشگاه شیراز واحدآموزش های الکترونیکی هستم ودنبال این هستم که بورس بگیرم
  رشته ای تی می خونم گرایش تجارت الکترونیک ممنون میشم راهنماییم کنید.چون دقیقا مثل شما به شدت دنیال ادامه تحصیل هستم.ممنون میشم راهنایم کنید یا ایمیلتونو بدین من از شما کمک بگیرم.با تشکر

 159. توسط مصطفی در مرداد ۲۳, ۱۳۸۹ | پاسخ

  سلام
  هزینه سالیانه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه های دانمارک در رشته های علوم اجتماعی مثل روزنامه نگاری، حقوق بین الملل و مانند آن چه میزان می باشد؟
  و این که آیا در دانمارک دانشگاه هایی وجود دارد که ارشد را به زبان انگلیسی درس بدهند
  با تشکر

 160. توسط بهنام درگاهی در مرداد ۲۵, ۱۳۸۹ | پاسخ

  سلام آقای دکتر.اسمم بهنام.من لیسانس روانشناسی عمومی از دانشگاه پیام نور تبریز دارم.عاشق زندگی در دانمارک هستم.من چطوری میتونم واسه مهاجرت یا ادامه تحصیل اقدام کنم؟البته معدل دانشگاهیم ۱۴ هستش.

 161. توسط شهرزاد در مرداد ۲۵, ۱۳۸۹ | پاسخ

  سلام، آقای دکتر.
  من شهرزاد، دانشجوی ترم چهار مهندسی معماری فضای سبز هستم . می خواستم بدونم به نظر شما چقدر احتمال داره که برای دوره ارشدم بتونم از یکی از دانشگاه های کانادا پذیرش بگیرم . در ضمن خاله و دایی ام هم کانادا هستند به نظرتون این مسئله میتونه کمکی کنه ؟

 162. توسط azadeh در مرداد ۲۶, ۱۳۸۹ | پاسخ

  سلام
  من از همین امروز میخوام برا گرفتن پذیرش اقدام کنم
  شما هم اولین سایتی بودید که بعد سرچ درمورد پذیرش خوندمتون
  من لیسانس کامپیوتر دارم ( نرم افزار)
  برادرم آلمان درس میخونه منم میخواه همون اطراف باشم که بتونم راحت تر درس بخونم البته از نظر مالی تامین نیستم!
  به نظر شما میتونم جایی برا فوق لیسانس رشته خودم بورس بگیرم؟

 163. توسط شیوا در مرداد ۲۶, ۱۳۸۹ | پاسخ

  سلام من لیسانس مکانیک از دانشگاه بوعلی همدان دارم و معدلم ۱۳٫۸ و دارم فوق دانشگاه آزاد تهران می خونم و فقط پروژم مونده معدلم ۱۶٫۷۵ و پایان نامه ام تو دانشگاه تهران انجام می شه و نسبتا” خوبه و مقاله ازش در میاد به نظر شما چقدر شانس فاند دارم؟

 164. توسط نازنین در مرداد ۲۶, ۱۳۸۹ | پاسخ

  سلام
  من برای یک دانشگاه المان پذیرش ۶ ماه به عنوان visiting scientist گرفتم و قرار شده اگه موفق باشم جز دانشجوی دکترا بشم.
  امکان داره بعد از ۶ ماه ازم بخوان برگردم؟
  الان باید برای چه ویزایی (اقامت یا شنگن) درخواست بدم؟
  مدارکی که این ۶ ماه نمی خواهد با خودم ببرم؟
  از زمان پذیرش تا مدت دعوت به رفتن ۱ ماه وقت دارم می تونم در این مدت ویزا بگیرم؟

 165. توسط حمیدرضا در مرداد ۳۰, ۱۳۸۹ | پاسخ

  سلام دکتر جان…
  من فوق لیسانس مکانیک می خونمم معدل۱۶٫۵ ….
  ومیخواسم ببینمم میتونم به بورس فکر کنم یا ن؟
  و اینکه برای دانشگاهای کانادا (toefl ya iltes )کدوم می خان….
  و اینکه با۱۲۰۰۰$ میشه در کانادا دکتری را ادامه داد..؟

 166. توسط گلناز در شهریور ۳, ۱۳۸۹ | پاسخ

  با سلام و تشکر از حسن برخورد شما
  من فوق لیسانس کامپیوتر-هوش مصنوعی از دانشگاه آزادم.معدلم ۱۵٫۵۵ و یک مقاله ISI و ۵ تا کنفرانس داخلی و بین المللی دارم.میخواستم بدونم برای اینکه از دانشگاه شما پذیرش بگیرم شانسی دارم؟
  چه مراحلی رو باید دنبال کنم(اول برم دنبال استاد مرتبط بعدش پذیرش و یا بر عکس؟)
  هزینه ها الان برای شما چطور هستش (جساراتا)میخواستم بدونم یکی در وضعیت شما ماهیانه چقد از جیب خودش باید بذاره و چقدرش رو دانشگاه تامیین میکنه؟
  ممنون میشم جواب منم بدین.
  قبلا از پاسخای خوبتون به سایر دوستان ممنونم

 167. توسط مسعود در شهریور ۵, ۱۳۸۹ | پاسخ

  با سلام و احترام
  من فارغ التحصیل ۱۳۷۷ عمران دانشگاه آزاد(۱۳٫۰) هستم.سوابق خوبی در کار تا الان داشتم و الان موقعیت خوبی در یک پروژه گازی دارم بدی معدلم بخاطر مشکلاتی بود که اون موقع برام پیش اومد.ولی چون بسیار علاقمند بودم با سختی وصف ناپذیری درس را تمام کردم و در پروژ ه هایی بسیار خوبی کار کردم و بواسطه آزاد بودن مدرک و مسایلی از این قبیل با پشتکار سعی کردم بتوانم جبران ضعف های مربوطه را بنمایم.از نظر ریاضی و درسهای تخصصی چند سال است که مطالعه کردم و امسال رتبه خوبی تو سراسری آوردم ولی با زجری که هم در دانشگاه کشیدم و هم در جبران اون کشیدم با خودم عهد کردم فقط شریف وبس لیکن نمیدونم آیا این جبران مافات میکند یا نهاز طرفی فکر ادامه اصلا رهام نمیکنه وقانع به این شغل و حقوق و موقعیت خوب نیستم و حتی پایه یک نظام مهندسی شهرداری تهران که هستمبه اندازه ادامه و تحقیق در رشته خودم یا ریاضی محض من را اغنا نمکنه البته عذر میخوام این حرفا بیشتر به درد دل شبیه تا یه پرسش تو یه وبلاگ- شما بفرماییداگر امسال شریف نشد با اون معدل “زاقارت” چه جوری از یک دانشگاه که مثل آزاد نباشه! پذیرش بگیرم؟ خواهش میکنم راهنمایی کنید.سپاسگزارم

 168. توسط fardin در شهریور ۵, ۱۳۸۹ | پاسخ

  با سلام.
  میخواستم در مورد موقیعت کار در دانشگاههای خارج بدونم. من دانشجوی سال سوم دکترای ریاضی-جبر هستم. لطفا راهنمایی کنید.
  با تشکر.

 169. توسط مهرناز در شهریور ۵, ۱۳۸۹ | پاسخ

  سلام
  من میخوام برای ادامه تحصیل به دانمارک بیام در حال حاضر دانشجوی کاردانی معماری هستم دانشگاه آزاد برای ادامه تحصیل در دانشگاه های دانمارک کدام دانشگاه بهتر اگر ممکنه شرایط پذیرش دانشگاه را برام ایمیل کنید ممنون میشم

 170. توسط shaghayegh در شهریور ۱۰, ۱۳۸۹ | پاسخ

  با سلام
  من رشته لیسانسم مهندسی مکانیکه اما دوست دارم تغییر رشته بدم فوق لیسانس روانشناسی بخونم می خواستم بدونم تو دانشگاه های دانمارک با این شرایط پذیرشم می کنن یا باید اول این جا فوق روانشناسی بخونم بعد واسه دکترا افدام کنم؟
  ممنون می شم اگه جوابم رو بدین

 171. توسط shaghayegh در شهریور ۱۰, ۱۳۸۹ | پاسخ

  با سلام
  من رشته لیسانسم مهندسی مکانیکه اما دوست دارم تغییر رشته بدم فوق لیسانس روانشناسی بخونم می خواستم بدونم تو دانشگاه های دانمارک با این شرایط پذیرشم می کنن یا باید اول این جا فوق روانشناسی بخونم بعد واسه دکترا افدام کنم؟
  ممنون می شم اگه جوابم رو بدین

 172. توسط ص.م در شهریور ۱۲, ۱۳۸۹ | پاسخ

  با عرض سلام
  من فارغ التحصیل یک دانشگاه معتبر در مقطع فوق لیسانس هستم اما یک درسی رو دوبار در مقطع فوق افتادم خواستم ببینم می تونم با این شرایط پذیرش با فاند بگیرم .درضمن دو سه تا مقاله خوب هم دارم
  ممنون میشم جواب بدین

 173. توسط محمد در شهریور ۱۳, ۱۳۸۹ | پاسخ

  سلام به شما دوست عزیز با این سایت خوبتون
  من خانومم برای تحصیل در دانشگاه dtu با یکی از استادها در تماس است و تونسته یک position خالی پیدا کنه برای phd سه تا سوال دارم :
  ۱- اگه بهش فاند بدهند هزینه دانشگاه هم جدا می دهند یا خودمون باید بدهیم؟

  ۲- دوم اینکه اگه من بخواهم به تبعیت از همسرم ویزا بگیرم ممکنه با مشگلی مواجه بشم یا نه ؟

  ۳- من در زمینه طراحی وب سایت کار زیاد کردم و گرافیست حرفه ای هستم اوضاع کار وب اون جا چطوره ؟

 174. توسط azadeh در شهریور ۱۵, ۱۳۸۹ | پاسخ

  سلام دوباره میشه لطف کنید جواب بدید؟
  جواب ارشد اینجا اومده و من قبول نشدم میخوام بیشتر پیگیری کنم برا بورس خارج از ایران

 175. توسط bahamin در شهریور ۱۵, ۱۳۸۹ | پاسخ

  سلام خسته نباشید . من کارشناسی زیست گرایش زیست دریا از دانشگاه آزاد هستم می خواستم بدونم میتونم کارشناسی یا کارشناسی ارشد در رشته بیوتکنولوژی در دانشگاه اورهوس شرکت کنم ؟ شرایط خاصی داره؟ هزینه تحصیل چطوره؟ دایی من توی همون شهر رستوران داره می تونم مستقیم از دانشگاه برای پذیرش اقدام کنم؟ واقعا ممنون و شرمنده میشماگه جوابم بدین من هر روز ایمیلمو چک میکنم

 176. توسط زهره در شهریور ۱۶, ۱۳۸۹ | پاسخ

  سلام ممنون میشم اگه به سوالاتم پاسخ بدید،من دانشجوی کارشناسی ارشد معماری از دانشگاه آزاد هستم و معدل کارشناسی و کارشناسی ارشدم حدود ۵/۱۷و فکر می کنم تا ۴ ماه آینده بتونم پایانامم رو دفاع کنم. به نظر شمابرای من امکان در یافت بورس تحصیلی از یک دانشگاه معتبر اروپایی در مقطع دکترا وجود داره؟ من طی مدتی که روی پایانامم کار می کنم برای ادامه تحصیل چه کارهایی رو انجام بدم؟ متشکر از راهنمایی های شما

 177. توسط مهسا در شهریور ۱۸, ۱۳۸۹ | پاسخ

  سلام, من کارشناسی گرافیک دارم از فردوسی مشهد.معدلم ۱۵ هستش مدرک زبانم ندارم.خیلی ترغیب شدم که برم خواهش می کنم منو راهنمایی کنید هم واسه بذیرش گرفتن و هم با توجه به نداشتن مدرک زبان.
  ممنون

 178. توسط Vahid در شهریور ۱۹, ۱۳۸۹ | پاسخ

  سلام دوست عزیز.
  با تشکر از سایت خوبتون.
  من راستش توی این حرف سر در گم هستم که می گن مدرک دیپلم مدرک پیش رو میخوان یا سوم ؟
  چون مثلاً بعضی جاها میری باید دوره ی پیش رو در همون کشور بگذرونی.
  مثلاً برای سوییس من الان سوم رو تموم کردم و میتونم اقدام کنم؟
  ممنون.

 179. توسط سارا در شهریور ۱۹, ۱۳۸۹ | پاسخ

  سلام
  من میخوام برای ادامه تحصیل به ترکیه برم زبانشون کاملا مسلطم اما مدرکشو ندارم.اولین کاری که باید بکنم چیه؟

 180. توسط محمد در شهریور ۲۶, ۱۳۸۹ | پاسخ

  میخواستم بپرسم دانشجویان دانشگاه ازاد برای گرفتن پذیرش مشکلی دارند با توجه به سطح علمی دانشگاه ازادوایا واحد های دانشگاه ازاد تهران مزید خاصی دارد یا نه

 181. توسط رکسانا در شهریور ۲۹, ۱۳۸۹ | پاسخ

  با سلام
  میخواستم بدونم که ارزان ترین دانشگاه دانمارک برای مقطع لیسانس در رشته های بازاریابی و مهندسی کدام هست؟
  و ارزان ترین کالج کدام هست؟

 182. توسط سارا در شهریور ۳۰, ۱۳۸۹ | پاسخ

  سلام من دانشجوی ترم ۶ صنایع دانشگاه غیر انتفاعی آستانه اشرفیه هستم،میخواستم راهنماییم کنین تو این یک سال و نیم که فرصت دارم چیکار کنم تا بتونم واسه کانادا پذیرش بگیرم؟خواهش میکنم کمکم کنین

 183. توسط مرصاد در شهریور ۳۱, ۱۳۸۹ | پاسخ

  دکترپویاجان
  خشته نباشی!میگم من دانشجوی فوق لیسانس روانشناسی دانشگاه چمرانم و می خوام برای دکترای روانشناسی بالینی کودک و نوجوان پذیرش بگیرم:

  ۱)کدوم کشورهااین رشته رو دارن؟
  ۲)چطور باید ازشون پذیرش بگیرم؟

  کمکم کن تا همیشه دعات کنم/مرسی

 184. توسط صبا در مهر ۲, ۱۳۸۹ | پاسخ

  با سلام من صبا هستم از مشهد من لیسانس پرستاری هستم ازدانشگاه تهران و۳۳ سالمه ودارای ۸ سال سابقه کاری هستم مدرک ایلتس ۵٫۵ دارم شوهرم ۳۶ سالشه دکترای دامپزشکی داره ویک دختر ۲ساله داریم .من مایل هستم جهت ویزای کاری یا اقامت اقدام کنم متاسفانه از طریق سایتهای رسمی دانمارک هم نتونستم اطلاعات دقیقی کسب کنم در صورت امکان راهنمایی کنید متشکرم

 185. توسط نسرین در مهر ۴, ۱۳۸۹ | پاسخ

  سلام خسته نباشید من فارغ تحصیل کاردانی بهداشت حرفه ایم از دانشگاه دولتی واسه ادامه تحصیل تو سوئد آیا کاردانی رو قبول می کنن یا اونجا باید ازاول بخونی تازه معدلمم خوبه فقط مدرک زبان ندارم چه جوری میتونم از اونجا پذیرش بگیرم راهنمایی کنیدممنون می شم وضعیت اونجا واسه مجردااز لحاظ اخلاق چه جوری آیا کمک هزینه میدن یاخابگاه وضعیت کار واسه خارجی ها چی

 186. توسط مژگان در مهر ۱۱, ۱۳۸۹ | پاسخ

  سلام من بورسیه دانشگاه کپنهاگ دارم تو رشته game design
  مستر دیزاین از جنوب شرق آسیا دانشگاه مطرحی دارم و لیسلنسم هم گرافیگ. ۱ بچه ابتدایی دارم .هرچند پذیرش کنت لندن و ۲ کشور دیگه رو هم دارم ولی رشته اینجا مورد علاقههست ولی مشکلم اینه که مدرسه ایرانیا اونجا هست؟ یا همسرم پزشکه متخصصه می تونه کار کنه؟
  متشکرم.

 187. توسط masome در مهر ۱۱, ۱۳۸۹ | پاسخ

  با سلام,من دانشجوی م شیمی کارشناسی صنعتی امیرکبیر هستم.برای اپلای بهتره کارشناسی اقدام کنم یا ارشد؟

 188. توسط صمد در مهر ۱۱, ۱۳۸۹ | پاسخ

  با سلام
  من تازه ۲ هفته ای است که به فکر افتادم و دارم اطلاعات جمع می کنم که برای اقامت دانمارک اقدام کنم.
  ممنون میشم به من کمک کنید که آیا حتما باید کسی برای شما این کاررو انجام بده یا مستقیما با مراجعه به سفارت دانمارک میشه اقدام کرد.
  خیلی ممنون
  صمد.

 189. توسط محمد در مهر ۱۲, ۱۳۸۹ | پاسخ

  سلام من محمد هستم خیلی ممنونم از سایت خوب شما اطلاعات خیلی خوبی گرفتم.من میخوام برای ادامه تحصیل در کارشناسی برم دانمارک.هیچ اصلاعاتی در مورد هزینه ها
  (زندگی.خانه.خوراک خوابگاه و….)هزینه دانشگاه ندارم.و مطمئن نیستم که حرف هر کسی را باور کنم.
  ۱٫هزینه بهترین دانشگاهای دانمار
  ۲٫هزینه زندگی ماهانه
  ۳٫اقامت
  ۴٫ایا کمک هزینه به من میدهند.
  ۵زبان تدریس انگلیسی است یا نه؟؟
  ۶٫نیاز به تافل و..دارد یا نه؟؟
  و غیره
  متشکرم

 190. توسط محمد در مهر ۱۲, ۱۳۸۹ | پاسخ

  سلام
  محمد هستم که برایتون پیام گذاشتم من راهنمایی کامل میخوام در مورد اقامت تحصیل و کار و هزینه های زندگی در دانمارک لطفا یک سایت خوب و رسمی فارسی یه من معرفی کنید
  متشکرم

 191. توسط behzad در مهر ۱۴, ۱۳۸۹ | پاسخ

  سلام دکتر خسته نباشید.من دانشجوی ترم اخر متا لورژی هستم میخواستم ببینم هزینه هر ترم در برزیل وهزینه زندگی در برزیل چقدر هستش؟ من میتونم برای ارشد در ضمینه رشته تحصیلیم ادامه بدم؟

 192. توسط لیلا در مهر ۱۵, ۱۳۸۹ | پاسخ

  سلام
  من خیلی امروز هیجان زده شدم وقتی وبلاگ شما رو پیدا کردم… برای پیدا کردن جایی برای ادامه تحصیل ذره ذره جلو رفتم تا رسیدم به دانمارک و بعد وبلاگ شما…
  اگر منو راهنمایی کنید یک دنیا ازتون ممنون می شم:)
  من سال ۸۰ لیسانم رو گرفتم و الان رشته پژوهش هنر دانشگده هنرهای زیبا دانشگاه تهران قبول شدم و برای دکتری می خوام اقدام کنم… بین نروژ و فنلاند و دانماک یا حتی فرانسه موندم…سه تااولیت دارم۱- رایگان بودن دروه یا بورسیه شدن ۲- انگلیسی بودن دوره دکترا ۳- امکان اقامت دائم بعد از تحصیل
  برای همین رسیدم به کشورهای اسکاندیناوی ولی خیلی خوشحال شدم که دانمارک همه این چیزها رو داره! ولی الان که رفتم توی اون لینکی که در مورد هزینه های رشته دانشگاه خودتون گذاشته بودین دیدم که دپارتمان humanities که مورد نظر من هست مثلا ۹۱۰۰ EUR شهریه می گیره!!…
  شما چه راهنمایی به من می کنید؟؟…
  سپاس از زحمات شما و موفق باشید

 193. توسط شیوا در مهر ۱۶, ۱۳۸۹ | پاسخ

  سلام
  به نظر وبلاگتون عالیه … باور کنید یکریز دارم کیف میکنم !!!

  من دانشجوی ترم ۳ نرم افزارم اما تا این لحظه با علاقه و پشتکار عمل نکردم !! احساس میکنم نمیتونم !! نمیشه !!ماله من نیست!!!میخواهم این حالتها را کنار بزارم

  وبلاگ شما خیلی تاثیر داشت ممنون

 194. توسط مهراد در مهر ۱۷, ۱۳۸۹ | پاسخ

  درود .من میخوام بیام دانمارک پزشکی بخونم چطور میتونم کمک خرجی بگیرم؟مراحلش چجوریه؟
  اصلا میتونم اونجا پزشکی بخونم؟به انگیلیسی یا دانمارکی؟ممنون

 195. توسط سحر در مهر ۱۸, ۱۳۸۹ | پاسخ

  سلام ممنون از مطالب خوبتون, من ترم آخر ارشد الکترونیکم که می خوام برای دکترا اقدام کنم برای من نروژ دانمارک هلند کانادا و استرالیا از بعضی جنبه ها بهتره ولی نمی دونم هزینه تحصیل و زندگی اونجا چه طوریه دارم تلاش می کنم بورس بشم ولی شاید این جاهایی که من می خوام نشه می خواستم راهنماییم کنید ممنون

 196. توسط سعید در مهر ۱۸, ۱۳۸۹ | پاسخ

  با سلام
  من فوق لیسانس زمین شناسی تکتونیک از دانشگاه آزاد شیراز با معدل ۱۶:۳۷ را دارم و مقاله هم ندارم می خواستم ببینم در مقطع دکتری من می توانم از کدام کشور پذیرش بگیرم که رایگان تحصیل کنم ؟ و آیا می شود هزینه ای هم در مقطع دکتری از دانشگاه دریافت کرد؟

 197. توسط رحمان در مهر ۱۸, ۱۳۸۹ | پاسخ

  سلام:من رحمان ۲۲ ساله فوق دیپلم کامپیوتر دارم میخوام برای ویزا دانشچویی به کشور دانمارک اقدام کنم اما نمیدونم چیکار کنم

 198. توسط آرزو در مهر ۲۲, ۱۳۸۹ | پاسخ

  سلام
  من دانشجوی سال سوم زیست شناسی(دانشگاه شهید بهشتی)هستم. میخوام برای ارشد از یکی از دانشگاههای خارج از کشور پذیرش بگیرم. ۱)به نظرتون کدوم کشور برای رشته ی من بهتره البته با توجه به هزینه
  ۲)میتونم رشته ی دیگه ای بخونم ؟مثلا دندونپزشکی
  ۳)هزینه هاش چه جوریه؟
  من هیچ اطلاعاتی در مورد پذیرش ندارم اگه ممکنه همه ی اطلاعات لازمو برام میل کنید.از همون اول چه کارایی باید بکنم؟ خیلی خیلی برام مهمه.

 199. توسط محمد در مهر ۲۲, ۱۳۸۹ | پاسخ

  سلام پویاجان
  من دانشجوی سال دوم فوق لیسناس مهندسی صنایع غذایی هستم .قصد دارم سال بعد برای ادامه تحصیل در مقطع دکتری بیام کپنهاک.لطف میکنی بگی حین تحصیل در مفطع دکتری،کمک هزینه ای از دانشگاه میدن یا نه؟ و آیا این کمک هزینه کفاف هزینه های زندگی اونجارو میده؟ حدودا” چقدر پول موقع اومدن به دانمارک باید آورد؟
  خیلی ممنون میشم اگه راهنماییم بکنی. متشکر.

 200. توسط داود در مهر ۲۹, ۱۳۸۹ | پاسخ

  دروداطلاعاتی در رابطه با تحصیل در کانادا در رشته شهرسازی در مقطع دکترا میخام

 201. توسط مهرناز در آبان ۴, ۱۳۸۹ | پاسخ

  سلام خوبین؟بابت مطالب ارزنده ای که نوشته بودین خواستمم تشکر کنم و چند تا سوال داشتم.ممنون میشم اگر زود پاسخ بدین.من دانشجوی کارشناسی ارشد روان شناسی بالینی دانشگاه تهران هستم.اولا میخواستم بدونم چطور میتونم با هم رشته ای خودم تو کشور دیگه آشنا بشم و در مورد شرایط پذیرش دانشجو بپرسم مثلا از کشور انگلستان.ممنونم

 202. توسط زهره در آبان ۶, ۱۳۸۹ | پاسخ

  سلام من دانشجوی ترم آخر ارشد معماری از دانشگاه آزاد هستم و تا ۴ ماه دیگه دفاع می کنم موضوع پایانامم هم خوبه و می تونم مقاله بدم و معدل لیسانس ۱۷٫۲و ارشدم بدون پایانامه ۱۷٫۵ (البته زبانم خیلی ضعیفه) و حتما هم می خوام از بورس کامل استفاده کنم الان چند تا از دانشگاههای خوب اروپا بورس می کنن ولی من که مدرک ارشدو زبان ندارم به نظر شما می تونم اقدام کنم؟ اصلا با این توصیفات جای امیدی هست که اروپا یا آمریکا و کانادا بورس بگیرم؟حتما باید زمان پذیرش مدرک زبان داشته باشم؟(هیچ فرصتی نمی دن؟)مرسی بابت راهمایی های خوبتون

 203. توسط خاطره در آبان ۷, ۱۳۸۹ | پاسخ

  سلام ببخشید که مزاحمتون شدم من یه سئوال دارم من فوق لیسانس مهندسی کشاورزی گرایش صنایع غذایی از دانشگاه ازاد علوم تحقیقات تهران دارم معدل ارشدم ۱۵٫۵ است وچند مقاله پژوهش دارم وحدود یک سال سابقه کار دارم برای زبانم هم برای امتحان اماده میشم میخواستم بدونم با این رشته شما فکر می کنید میتونم از دانمارک بورس بگیرم ممنون میشمک راهنماییم کنید

 204. توسط خاطره در آبان ۷, ۱۳۸۹ | پاسخ

  سلامببخشید که مزاحمتان شدم من فارع التحصیل کارشناسی ارشد مهندسی کشاورزی گرایش صنایع غذایی از دانشگاه ازاد واحد علوم تحقیقات تهران هستم معدلم ۱۵٫۵ است ولی چند مقاله پژوهشی دارم وبرایث امتحان زبان دارم اماده میشم میخواستم بدونم امکانش هست برای دکترای این رشته در دانمارک بورس بگیرم میشه لطفا منو راهنمایی کنید ممنون

 205. توسط خاطره در آبان ۹, ۱۳۸۹ | پاسخ

  سلام من یه سئوال نوشتم ولی نه سئوالم را گذاشتین ونه جوابشو میشه لطف کنین جواب بدین من فوق لیسانس کارشناسی ارشد صنایع غذایی هستم میخوام بدونم میتونم برای دکترا دانمارک بورس بگیرم چند تلا مقاله دارم معدلم ولی ۱۵٫۵ است

 206. توسط شادی در آبان ۱۳, ۱۳۸۹ | پاسخ

  سلام و خسته نباشید.

  مدرک کارشناسی ارشد شیمی از دانشگاه آزاد تهران شمال گرفتم.مدرک کارشناسی را هم از دانشگاه تربیت معلم گرفتم. یک مقاله داخلی دارم و یک مقاله تو کنگره نانوسنسور اتریش که متاسفانه به لطف استاد راهنما اسم آخرم.دارم روی یک مقاله ISI خوب کار می کنم. معدل ارشدم هم بالای ۱۸ است.زبانم هم عالی است. به نظر شما شانسی برای پذیرش با فاند خوب در دانشگاه های آمریکا و کانادا و اروپا واسترالیا دارم . اگر جوابمو به میلم بفریست ییییییییییییییییه دنیا ممنون می شم.

 207. توسط آزاده در آبان ۱۸, ۱۳۸۹ | پاسخ

  سلام، خسته نباشید
  من لیسانس اقتصاد بازرگانی دارم و می خواستم برای کارشناسی ارشد در رشته مدیریت بازرگانی ادامه تحصی بدم اگه بذاتئن ممکنه من رو راهنمایی کنید برای دریافت اطلاعات از نظر دانشگاه و هزینه های دانمارک
  اگه در ارتباط با شرایط دریافت بورس تحصیلی اطلاعات دارید برام بفرستید ممنون میشم
  ببخشید که وقتتون رو میگیرم قبلا از زحماتتون تشکر می کنم
  با آرزوی موفقیت

 208. توسط بهار در آبان ۱۹, ۱۳۸۹ | پاسخ

  سلام
  من دانشجوی کارشناسی دانشگاه الزهرا هستم(ترم۱)
  دارم تحقیقاتمو در مورد گرفتن بورس آمریکا شروع میکنم.من باید برای زبان مدرکGREبگیرم؟میشه کمک کنید؟آیا میتونم تا۴سال دیگه زبانمو کامل کنم؟

 209. توسط بهار در آبان ۱۹, ۱۳۸۹ | پاسخ

  راستی من رشتم ریاضی هستش.(علوم پایه)

 210. توسط عرفان در آبان ۱۹, ۱۳۸۹ | پاسخ

  با اهدای سلام خدمت دکتر پویا
  من دانشجوی سال آخر فیزیک دانشگاه دولتی هستم.
  معدلم حدود ۱۶.۵ است و برای ادامه تحصیل در رشته اخترفیزیک یا نجوم میخواستم برای تحصیل در خارج اقدام کنم.
  میخواستم بدونم شانسی برای گرفتن پذیرش تو اروپا (دانمارک-اسپانیا-سوییس-اتریش و …) برای من قایل میشین؟
  ضمنا مدرک زبان ندارم ولی زبانم نسبتا خوبه.این ترم هم دارم روی یک پروژه با یکی از اساتید اخترفیزیک کار میکنم که نمیدونم میتونه در CV مهم باشه یا نه.چون مسلما در سطح کارشناسی مقاله ISI تقریبا برام دور از ذهنه.
  در مورد هزینه هم فکر نکنم پدرم ترمی بیش از ۷۰۰ تا ۸۰۰ یورو بتونه برام در نظر بگیره! و دوست دارم کاری مرتبط با رشته ام(مثلا تو رصدخانه یا …) تو کشور مقصد پیدا کنم.
  میشه محبت کنید با ایمیل پاسخم رو بدید؟
  بی زحمت اگر فرد یا افرادی رو هم میشناسید که میتونن بهم کمک کنن معرفی فرمایید.
  با تشکر از راهنمایی های شما…

 211. توسط مریم در آبان ۲۰, ۱۳۸۹ | پاسخ

  آیا مدرک دانشگاههای مجازی مقطع ارشد برای ادامه تحصیل در امریکا یا اروپا اعتبار دارند؟
  در ضمن اگر میلتان را بهید من راحتتر می توانم سوالاتم را مطرح کنم.
  ممنون

 212. توسط jaber در آبان ۲۱, ۱۳۸۹ | پاسخ

  سلام ببخشید می‌خواستم بدونم که آیا در دانشگاه آرهوس رشته داروسازی هم وجود داره؟ . هزینه تحصیل و ویزا چقدره؟

 213. توسط zahra در آبان ۲۲, ۱۳۸۹ | پاسخ

  سلام . من خیلی خوشحالم که تونستم کسی را پیدا کنم که در دانمارک زندگی می کنه چون یکی از گزینه های مهاجرت برای من این کشور هست . خواهش می کنم در صورت امکان برای من میل بگذارید تا بتونم اطلاعات کامل تری از شما دریافت کنم .

 214. توسط سعید در آبان ۲۳, ۱۳۸۹ | پاسخ

  سلام به پویای عزیز و تشکر از این همه لطفی که به بچه ها میکنید،
  دو تا سوال داشتم:

  ۱٫من میخوام برای دکترای کامپیوتر در دانشگاه اورهاس اقدام کنم.هر چقدر سایت رو گشتم مدرکی دال بر IELTS یا TOEFL ندیدم،میخواستم مطمئن بشم مدرک زبان نمیخواند؟
  ۲٫سوال دومم در مورد همسرمه،اگر من پذیرش بگیرم،به ایشون هم ویزا میدن؟
  (البته همسرم هم فوق لیسانس کامپیوتره و مدارکش آماده بشه اونم شروع میکنه به اپلای)

  ممنون

 215. توسط حمید در آبان ۲۳, ۱۳۸۹ | پاسخ

  سلام.آقای دکتر.من دیپلم ریاضی دارم و ۱۹ساله هستم.من برای ادامه تحصیل به کشور هلند میخوام برم.و مشکل سربازی هم ندارم و معاف هستم.فقط معدل دیپلمم افتظاحه!بالای ۱۰ شده.میخواستم بدونم از این لحاظ مشکلی نداره؟و میتونم اونجا کار کنم و هزینه ی تحصیلم رو در بیارم؟وهرینه ها اونجا چطوره؟ کلا از شمامیخوام که منو راهنمایی کنین که چگونه برای تحصیل در هلند اقدام کنم.با تشکر از وبلاگ بسیار خوبتون. منتظر جوابتون هستم.بدرود.

 216. توسط روناک در آبان ۲۳, ۱۳۸۹ | پاسخ

  سلام
  من در اکراین دندان پزشکی خوندم و امسال درسم تمام میشه اگر واسه تخصص بیام دانمارک اجازه کار هم دارم؟و هزینه ها چطور ایا با کار دانشجویی از عهده مخارج برمیام؟لطفا شرایط دریافت ویزای کار رو هم توضیح بدید متشکرم

 217. توسط علی در آبان ۲۷, ۱۳۸۹ | پاسخ

  سلام من برای ویزای gr1 مدارکم را تحویا سفارت دادم میخواهم بدانم چه مدت تا تعیین تکلیف ویزا معمولا زمان میبرد با تشکر

 218. توسط سارا در آذر ۱, ۱۳۸۹ | پاسخ

  با سلام و ممنون از اینکه وقت میذارین و مارو راهنمایی می کنید.
  من فارغ التحصیل کارشناسی ارشد مدیریت از یکی دانشگاه های روزانه ایرانم (قزوین)، معدلمم بالاست. واسه دکتری می خواستم اقدام کنم ولی متاسفانه پشتوانه مالی خوبی ندارم. اگه امکانش باشه لطفا در این زمینه منو راهنمایی کنید. و اینکه کدوم دانشگاه دانمارک واسه رشته مدیریت خوبه؟ اگه برای کشورهای دیگه اقدام کنم بهتره؟
  خیلی خیلی ممنون از لطفتون

 219. توسط عاطفه در آذر ۱, ۱۳۸۹ | پاسخ

  سلام .خسته نباشین.من دانشجوی ترم ۵ کارشناسی حسابداری هستم.نامزدم ترم دوم امسال در رشته ی کارشناسی حسابداری فارغ التحصیل میشه.نامزدم خیلی علاقه داره برای ارشد به مالزی بره.ولی چون من درسم ۱ سال دیرتر از ایشون تموم میشه بخاطر من نمیتونه پس از فارغ التحصیلی بره مالزی.از نظره خودش هم اگر از فارغ التحصیلیش ۱ سال بگذره دیگه انگیزشو برای رفتن از دست میده.به نظر شما من چطوری میتونم کمکش کنم که با هم بتونیم بریم؟اخه ارشدش برای من خیلی مهمه و خودش میگه که ایران نمیتونه ارشد قبول بشه.ممنون .راهنماییم کنید لطفا

 220. توسط هستی در آذر ۱, ۱۳۸۹ | پاسخ

  سلام.با تشکر از زحماتتون.من دانشجوی رشته الاهیات فقه و حقوق ترم۳ پیام نورم.۱۹سالمه و نویسنده ام.۱کتاب هم چاپ کردم .علاقم خیلی زیاده اما…شرایط برای خارج تحصیل کردنم چیه؟؟مرسی.

 221. توسط ابوذر در آذر ۳, ۱۳۸۹ | پاسخ

  سلام ..
  دوست عزیزواقعاممنون ازاین همه لطفی که داری این همه برای هموطنای خودت زحمت کشیدی من به نوبه ی خودم واقعاازت تشکرمیکنم وامیدوارم موفق باشی دوست عزیزمن امسال دیپلم خودمودررشته ی انسانی میگیرم درسام خیلی خوبه معدل درسیم بالای ۱۸هست میخوام برم کانادااماهیچ هزینه ای وسرمایه ای ندارم تنهاامیدم نمرات خوب درسیم هست آیاواقعابرای من راهی هست ؟چون دیگه خسته شدم تواین سایتاهیچی نفهمیدم که هیچ ناامیدترشدم .خیلی مچکر

 222. توسط نیلوفر در آذر ۴, ۱۳۸۹ | پاسخ

  با سلام میشه لطفا منم راهنمایی کنید :) راستش اطلاعاتم خیلی کمه ولی علاقه ام زیاده!!!
  من تو انتخاب کشور و دانشگاه مشکل دارم. دانمارک، نروژ یا فنلاند یا …؟
  راستی آرهوس مدرک زبان نمی خواد؟ آزمون تخصصی یا مصاحبه تلفنی چی؟ به همه دانشجوهای دکتری بورس می دن؟ بورسیه شامل هزینه های زندگی هم میشه یا فقط شهریه است؟ اگه منظور فقط شهریه است، یعنی ماهانه مبلغی به دانشجو پرداخت نمیشه و فقط نباید شهریه بپردازه، درسته؟
  ببخشید، می دونم سوالام زیاده ولی لطفا راهنماییم کنین، خیلی گیج شدم. مرسی

 223. توسط آرمین در آذر ۶, ۱۳۸۹ | پاسخ

  سلام پویا جان خیلی ممنون از وب لاگی که درست کردی خیلی عالیه
  من چند تا سوال داشتم
  من الان دارم پیش میخونم متولد ۷۱ هستم که بدبختانه مشمولم می خواستم برم ترکیه دانشگاه middle east که سربازی یغمو گرفت می خواستم بدونم که اگه دانشگاه پذیرش بفرسته سربازیم حله یعنی میتونم برم و این که بازم باید ۱۵ ملیون وصیقه بزارم یا نه؟
  و این که چند تا دانشگاه دولتی با هزینه کم معرفی کن یه دانشگاه خوب مثلا همین middle east (metu) دانشگاه خیلی خوبیه ولی فکر کنم الان دیگه پولیش کردن
  خلاصه منتظر جوابت هستم
  ممنون

  *** *** *** *** ***

  سلام آرمین،

  بله. در هر صورت برای گرفتن مجوز خروج از کشور باید ودیعه بزاری. من خودم سند خونه گذاشتم که فکر کنم عاقلانه تره. حتی اگه یه وقت نخوای برگردی هم شاید بتونی تا سال آخر درست پول جور کنی و سند رو آزاد کنی.

  -پویا

 224. توسط الهام در آذر ۸, ۱۳۸۹ | پاسخ

  سلام پویا ممنونم از راهنماییت.من ارشد دارم راستش متوجه نشدم که اگه شهریه نخواد fund واسه چی میخواد اگه هزینه تز هم باشه که تا حدودیشو خودم پرداخت میکنم. یعنی اینطوری فقط هزیته زندگی و تز هست، درسته؟

 225. توسط فرشته در آذر ۸, ۱۳۸۹ | پاسخ

  سلام
  من مهندسی نرم افزار خوندم متاسفانه مدرک زبان ندارم
  به نظر شماکدوم دانشگاهها راحت تر بورسیه میکنن و همینطور دانشگاههای خوبی هستن

 226. توسط حسام در آذر ۱۳, ۱۳۸۹ | پاسخ

  با سلام
  من دانشجوی ترم آخر رشته نرم افزار هستم از دانشگاه شهید بهشتی
  نمره ایلتس من ۷٫۵ و معدل کلم ۱۵ هستش.رزومه کاری آن چنانی ندارم تو ۲تا درس کمک درس استاد بودم
  میخواستم بدونم از کدام دانشگاههای کانادا میتونم پذیرش بگیرم؟مینیمم معدل برای گرفتن پذیرش معمولا چنده؟درضمن اگر هم بورس نشد میتونم خرج تحصیل روخودم بدم این احتمالش چقدره؟
  ممنون میشم جواب بدین

 227. توسط الناز در آذر ۱۷, ۱۳۸۹ | پاسخ

  من کارشناس ارشد روانشناسیم از دانشاه ازاد تهران مرکز با معدل ۱۹٫میخواستم ببینم استرالیا بهتره برای دکترا یا مجارستان؟جطور باید اقدام کنم؟وچطور میتوانم پذیرش بگیرم و هزینها به چه صورتاند/ مرسی از راهنمایتون

 228. توسط sogand در آذر ۱۸, ۱۳۸۹ | پاسخ

  سلام
  صفحه ی بسیار جالبی دارید
  استفاده کردم
  راستش من شنیدم که به خانم مجرد ویزا نمی دن و یک خانم مجرد نمی تونه تنها سفر کنه مگر اینکه گذر نامه بین الملل (کارت سبز)داشته باشه
  راستش نمی خوام به کسی رو بندازم واسه دعوتنامه می خوام رو پای خودم بایستم
  لطفا راهنماییم کنید
  software & managment از دانشگاه آزاد
  ۱۰ سال سابقه کاری مرتبط با مدیریت دارم در ارگان دولتی
  معدلم ۱۴ و۱۲ هست چندان تعریفی نداره
  واسه ارشد می خام اقدام کنم
  زبان متوسط در حال دوره دیدن هستم
  از نظر مالی بد نیستم
  ممنون که وقت گذاشتید

 229. توسط نرگس در آذر ۱۹, ۱۳۸۹ | پاسخ

  سلام.خسته نباشید.
  من لیسانس ریاضی کاربردی با معدل ۱۴ از دانشگاه شیراز هستم.میخواستم بدونم امکان پذیرش از دانشگاه اورهوس هست؟
  و هزینش حدودا ترمی جقدر میشه؟
  مرسی

 230. توسط امین در آذر ۲۲, ۱۳۸۹ | پاسخ

  سلام آقا پویا
  من کارشناسی ارشد حسابداری از دانشگاه آزاد کاشان دارم و معدل لیسانس من ۱۷/۷۷ و معدل فوق لیسانس ۱۸/۱۱ است اما نمره آیلتس من ۶ است. البته مقاله ندارم. به نظر تو آیا شانسی برای گرفتن بورسیه دکترای حسابداری دارم؟
  درضمن میخام بدونم چطوری میشه از دانشگاههای دانمارک پذیرش گرفت.
  آیا لیستی ازدانشگاههای معتبر دانمارک و رشته هایی که ارائه میدن و اینکه آیا دکترا دارن یا نه وجود داره؟ و اگر داره چطور میشه پیدا کرد؟

 231. توسط سارا در آذر ۲۵, ۱۳۸۹ | پاسخ

  سلام. من دانشجوی ترمه یکه کارشناسی نرم افزار دانشگاه ازاد هستم.میخوام برای ارشد (هوش مصنوعی) به امریکا یا سوئد یا آلمان برم. میشه چند تا دانشگاه کم هزینه معرفی کنید. معدل پیش دانشگاهی و دیپلمم هم بالای ۱۸ هست. وضع زبانمم متوسط رو به بالاست. آیا من شانسی برای گرفتن پذیرش دارم؟ به نظرتون در طول دوره کارشناسی چه کار کنم تا شانس گرفتن پذیرش واسم بیشتر بشه؟
  ممنون از راهنمایتون.

 232. توسط حمید در آذر ۲۸, ۱۳۸۹ | پاسخ

  عرض سلام

  اگه لطف کنید من شرایطم رو برای شما توضیح میدم

  و چند تا سوال داشتم

  مدارکم لیسانس مهندسی صنایع از دانشگاه صنعتی مالک اشتر اصفهان

  دانشجوی فوق لیسانس مدیریت MBA از دانشگاه صنعتی شریف شعبه بین الملل (جزیره کیش) تیر ۹۰ فارغ اتحصیل می شوم

  معدلم ۱۵٫۲۵

  قصد دارم ترم آخر مقاله بین المللی هم ارائه بدم

  مدرک زبان هم IELTS6 دارم

  حدود ۵/۱ سال هم سابقه کار دارم تو شرکت صنایع چوب جزیره کیش مرتبط با رشته ص

  می خوام برای دکترا اقدام کنم برای مهندسی صنایع یا DBA

  و می خوام از حقوق دانشجویان دکتراهم بهره مند بشم

  شما شرایطم رو چطور ارزیابی می کنید؟

  به نظرتون کدوم کشور مناسب تره؟

  از کی شروع کنم مدارکم رو جمع کنم؟

  اگه بخوام متاهلی برم چه شرایطی دارم؟

  با تشکر از شما

 233. توسط بهارک در دی ۲, ۱۳۸۹ | پاسخ

  سلام استاد
  من دانشجوی سال ۲رشته ی حقوق دانشگاه شیرازم.میخواسنم ببینم آیا واسه دوره کارشناسیم میتونم بورس شم؟اگه امکانش هست،چه شرایطی لازمه؟
  مرسی

 234. توسط سینا در دی ۳, ۱۳۸۹ | پاسخ

  سلام من رشتم کارشناس معماریه و کارم هم در حد عالیه می خواستم ببینم چطوری می تونم با دانشگاه خاصی از خارج در ارتباط باشم؟ و بورسیه بگیرم برای ادامه تحصیل در خارج؟

 235. توسط هستی در دی ۵, ۱۳۸۹ | پاسخ

  با سلام و آرزوی موفقیت و شادی برای شما
  من خیلی خوشحالم که توانستم وبلاگ شما را پیدا کنم.من و همسرم چند وقتی است که شدیدا به دنبال اطلاعاتی برای پذیرش گرفتن از دانشگاه های دانمارک هستیم.ولی متاسفانه موسسه پذیرش دانشجو برای دانشگاه های این کشور در ایران وجود ندارد.مراحلی هم که زحمت کشیده و در سایت خود نوشته اید کمی مبهم است. اگر محبت کنید و مراحل پذیرش خود را دقیقا و به ترتیب برایم ایمیل فرمایید بی نهایت سپاسگذار می شود و هرگز لطف شما را فراموش نمی کنم. شما فعلا تنها دریچه ای هستید که برای ما باز شده است. همسرم فوق لیسانس گیاهپزشکی از دانشگاه علوم و تحقیقات می باشد و مقاله ای هم ندارد. یکی از سوال های مهم من از شما این است که آیا در زمان درخواست از دانشگاه مدرک زبان IELTS باید پیوست باشد و یا ارائه آن بعد از پذیرش هم مشکلی ندارد؟ و اینکه دقیقا چه نمره ای از زبان ضروری است؟ ضمنا کارت معافیت از سربازی هم دارد.لطفا برایم از شرایط دانشگاه آرهوس هم بنویسید. بی نهایت شرمنده و سپاسگذار می شوم اگر برادری در حق من کرده و جواب ایمیلم را بدهید. برایتان آرزوی سلامتی و سعادت می نمایم.

 236. توسط phoenix در دی ۷, ۱۳۸۹ | پاسخ

  سلام، بسیار ممنونم از مطالب جالب و به درد بخوری که تو سایتتون گذاشتین.یک سوال داشتم و اونم اینه که:
  در ایران کدوم دانشگاه ها برای گرفتن پذیرش از دانشگاه های خارج، معتبر تر هستند و بیشتر مورد قبول دانشگاه های خارج هستند؟
  با تشکر

 237. توسط مریم در دی ۹, ۱۳۸۹ | پاسخ

  سلام
  من دانشجوی سال سوم دانشگاه امیرکبیر هستم . مهندسی شیمی می خونم و معدلم هم ۱۷ هست . می خوام آمریکا ارشد رو ادامه بدم . تافل و جی آر ایی هم می تونم با امتیاز بالا بیارم .به نظرتون می تونم بورس و گرنت بگیرم از یک دانشگاه خوب . چون حمایت مالی ندارم که خودم برم . ضمنا تا آخر کارشناسی مقاله هم چاپ می کنم . لطفا با ایمیل با من در تماس باشید . ممنون

 238. توسط bahare در دی ۱۱, ۱۳۸۹ | پاسخ

  سلام من مهندس نرم افزارم برای دانمارک بازار کار کامپیوتر چطوره و چه رشته ای برای کار در اونجا بهتره کارهای هنری مثل نقاشی چطور و همینطور درباره مسکن و اجاره ی ان بگیید متشکرم و منتظر پاسخ شما

 239. توسط مریم در دی ۱۲, ۱۳۸۹ | پاسخ

  سلام نوید جان،
  من برای چند روز دیگه وقت مصاحبه برای مهاجرت دارم می خواستم بدونم چه سئوالاتی پرسیده می شه؟

  مرسی از کمکتون

 240. توسط شقایق در دی ۱۳, ۱۳۸۹ | پاسخ

  سلام
  من مدرک دکترای دامپزشکی از یکی از دانشگاه های ملی دارم در مورد هزینه ادامه تحصیل(phd) و شرایط گرفتن بورس از دانشگاه های دانمارک راهنمایی میخوام. با تشکر

 241. توسط علی در دی ۱۳, ۱۳۸۹ | پاسخ

  میشه بگی چطوری من و خونوادم میتونیم بیایم دانمارک البته از طریق راه ترکیه نه سفارتش

 242. توسط آرمان در دی ۱۸, ۱۳۸۹ | پاسخ

  سلام پویا جان
  من ۱۸ سالمه و سوم دبیرستانم آیا میشه بدون پیش دانشگاهی در دانمارک ادامه تحصیل داد؟آیا دانشگاه کپنهاک رایگانه یا شهریه داره؟مشکل یادگیزی زبان دانمارکی ندارم. از سربازیم معافم.اگه لطف کنی جواب بدی خیلی ممنون میشم

 243. توسط آرین در دی ۱۹, ۱۳۸۹ | پاسخ

  با سلام و تشکر از راهنمایی هایی که برای گرفتن پذیرش به ما می دهید.
  من ترم ۷ فناوری اطلاعات (IT)دانشگاه غیر انتفاعی مازندران هستم معدلم هم زیاد خوب نیست (۱۵). اما دانمارک به دنیا آمدم و تا ۸ سالگی اونجا بودم و پاسپورت دانمارکی دارم. می خواستم بدونم که امکان گرفتن پذیرش برای من در مقطع ارشد و هزینه دانشگاه به چه صورت است؟
  با تشکر

 244. توسط محمد در دی ۱۹, ۱۳۸۹ | پاسخ

  سلام
  نمیدونم هنوز هم به سایتت سر می زنی یا نه؟
  یه سوال داشتم.
  من از دانشگاه برای بورس دکتری خارج کشور به وزارت علوم معرفی شدم. گفتند کسانی که از یک دانشگاه پذیرش داشته باشند در روز مصاحبه در اولویت هستند.
  فکر کنم کمتر از یک ماه وقت داشته باشم تا مصاحبه.
  کارشناس ارشد فیزیولوژی ورزش از دانشگاه شهید بهشتی هستم و همسرم هم فوق لیسانس تربیت بدنیه؟
  به نظرت می تونم از یکی از دانشگاه های دانمارک پذیرش داشته باشم.
  ممنون

 245. توسط شادی در دی ۲۲, ۱۳۸۹ | پاسخ

  سلام دوست عزیز و ممنون از سایت خوب و مفیدتون
  من تا ماه آینده با مدرک فوق زیست گیاهی از دانشگاه سراسری با معدل ۱۸٫۲۳ فارع التحصیل می شم نمره ۶٫۵ آیلتس هم دارم. می خواستم نظر شما را راجع به این بدونم که آیا اول با اساتید نامه نگاری کنم یا مدارک برای بورس ها بفرستم؟

  با تشکر

 246. توسط ناشناس در بهمن ۸, ۱۳۸۹ | پاسخ

  سلام
  من در آزمون سراسری کارشناسی ارشد در یکی از رشته ها رتبه تک رقمی آوردم.می خواستم در مورد امکان کرفتن پذیرش و بورس تحصیلی سوال کنم. می خواستم بپرسم امکانش هست که سوالم با جزییاتی که می خوام مطرح کنم، تو سایت منتشر نشه و جوابم هم به طور شخصی به ایمیلم فرستاده بشه؟
  با تشکر

 247. توسط نجمه در بهمن ۸, ۱۳۸۹ | پاسخ

  سلام.من لیسانس فیزیک دارم اما بهه توصیه کردن مدیریت بخونم جون تو ایران کار نداره .می خواستم بدونم برای پذیرش در مقطع دکتری کدوم رشته بهتره فیزیک یا mba؟خواهش میکنم راهنماییم کنید سر دو راهی بدی هستم و فقط دارم عمرم رو تلف می کنم.

 248. توسط shahin در بهمن ۹, ۱۳۸۹ | پاسخ

  سلام من و شوهرم تقریباً ۲۱ ماهی‌ هست که در دانمارکیم شوهرم بورس دانشگاه ارهوسه ما با هم ویزا گرفتیم و اومدیم شوهرم تو انستیتوی ژنتیک و بیوتکنولوژی دانشگاه ارهوس در شهر slagelse تزشو میگذرونه منم ۳ روز پیش تو همون رشته دکترا قبول شدم ما یه پسر ۱۰ ماه هم داریم خوشحال میشم اگه سوالی‌ باشه کمکتون کنم

 249. توسط یونس در بهمن ۹, ۱۳۸۹ | پاسخ

  با سلام
  من دانشجوی کارشناسی الکترونیک دانشگاه مجازی شیراز هستم.سربازی نرفتم و وضع مالی زیاد مطلوبی هم ندارم.میخواستم بپرسم که به چه صورت میتوانم برای تحضیل به خارج از کشور برم و برای این کار به حدودا چقدر سرمایه نیاز است؟

  ممنون

 250. توسط بهار در بهمن ۱۶, ۱۳۸۹ | پاسخ

  سلام
  از وبلاگ خوبتون ممنونم
  من کارشناسی ارشد روانشناسی تربیتی از دانشگاه الزهرا دارم با معدل بالای ۱۷ و پایان نامه عالی و میخواستم از یکی از دانشگاههای اروپا ترجیحا فرانسه یا هلند پذیرش بگیرم اما خیلی نگران هزینه هستم چون میخوام با هزینه ای که دانشگاه مقصد میده حساب کنم میخواستم بدونم در این زمینه چقدر جای نگرانی داره؟در مورد مسکن و هزینه ی تحصیلی به مشکل برنمیخورم.
  اگه راهنماییم کنید خیلی ممنون میشم.

 251. توسط آرمین در بهمن ۱۷, ۱۳۸۹ | پاسخ

  سلام پویا جان امیدوارم که حالت خوب باشه.
  این دومین بار که مزاحمت میشم.
  من دانشجوی سال دوم ارشد تو رشته ریاضی مالی دانشگاه تحصیلات تکمیلی زنجانم و تا الان۴۲ واحد (با پایان نامه۵۴ واحد خواهد شد) پاس کردم.
  خیلی علاقه دارم که تو دانشگاه copenhagen که اساتید فوق العاده ای توی ریاضی مالی داره کار کنم. سوالم اینه که
  ۱- مدرک زبان برای دوره phd می خوان یا نه؟
  (هم دانشگاه کپنهاگ و هم دانشگاه آرهوث)
  ۲- کمک هزینه تحصیلی یا کلا بورس دانشجویی برای دانشجوهای دکتری اونجا چطوره؟
  ۳-من معدل ارشدم تا الان۱۶٫۵ بدون پایان نامه اما با اون ۱۷٫۱۰ میخوام بدونم با این وضعیت امکان apply تو اونجارو دارم یا نه؟
  سر آخر ممنونم از راهنماییت و page واقعا مفیدت.

 252. توسط دنیا در بهمن ۲۲, ۱۳۸۹ | پاسخ

  سلام من دوم دبیستان در رشته ی ریاضی هستم.و میخواهم کمکم کنید که برای تحصیل در مقطع دبیرستان در انگلستان باید چه کار کنم؟

 253. توسط یاسر در بهمن ۳۰, ۱۳۸۹ | پاسخ

  سلام استاد.من لیسانس فیزیک از دانشگاه سراسری دارم و کارشناسی ارشد رو مهندسی صنایع دانشگاه ازاد خوندم.می خوام برا دکتری اقدام کنم اما متاسفانه نمی دونم اصلا میشه با این مدارک دکتری صنایع بخونم یا نه و در ضمن متاهلم هستم اما ۵ سال سابقه مدیریت خیلی خوب تویک کارخونه خیلی بزرگ دارم.
  مرسی

 254. توسط علی در اسفند ۴, ۱۳۸۹ | پاسخ

  سلام جناب آقای پویا
  من علی ساکن موقت دانمارک هستم (قانونی)
  وامسال درسم و تو کلاس سوم تجربی (به سبک ایران) نو مدرسه ایرانی ها تموم می کنم .
  خیلی خیلی در تکاپو هستم که بتونم راهی پیدا کنم که بتونم برم دانشگاه (شهر یا کشور برام مهم نیست)
  و خیلی دوست دارم با شما تماس بگیرم
  من ایمیلم رو گذاشتم و منتظر ایمیل شما خواهم بود .
  با تشکر از شما
  علی

 255. توسط ژاله در اسفند ۶, ۱۳۸۹ | پاسخ

  باسلام.خواهش میکنم منو راهنمایی کنید
  من ترم ۷ گرافیک هستم برای ادامه تحصیل کشور المان رو انتخاب کردم میخوام بدونم آلمان رشته منو داره یا رشته مرتبط با گرافیک و چاپ رو؟چه کشوری میتونم ادامه تحصیل بدم؟

 256. توسط موسی حسین پور در اسفند ۱۲, ۱۳۸۹ | پاسخ

  سلام آخه هموطن عزیز به جای اینکه این همه پول خرج میکنی واسه تحصیل در خارج بیا تجهیزات آزمایشگاهی و کارگاهی تهیه کن و مشغول تحقیق و پژوهش شو که بسیار فراتر از حضور در کلاس است. پیشرفت تو علم بسته به تلاش آدماست نه نوع دانشگاه و میتونی برای حل مشکلاتت از طریق ایمیل با اساتید برجسته دنیا کانکت شی و رفع مشکل نمایی. به نظر من واسه کلاس گذاشتن میرید خارج و این درست نیست. من به مدرک بها نمیدهم چون سطح علمی به مدرک و نوع آن مربوط نیست.
  پیروز و پرنشاط باشید
  اگه خواستید تماس بگیرید ۰۹۳۵۸۱۷۷۳۷۱

 257. توسط اردلان در اسفند ۱۳, ۱۳۸۹ | پاسخ

  با عرض سلام
  من دیروز برا شما پیغام گذاشتم.ولی ظاهرا چیزی موجود نیست.من درسم تابستان ۸۹ تموم شده اما برای مشکل سربازی واحد ترمیمی گرفتم.ولی به علت مشغله امتحانشو ندادم.حالا هنوز برای تسویه نرفتم.می خواستم ببینم اگه بخوام ادامه رو خارج برم ریز نمرات تایید شده رو میتونم بگیرم.چطوری؟در ضمن برادرم کاناداس.کانادا میتونم راحتتر برم یا مالزی یا….

 258. توسط جواد در اسفند ۱۳, ۱۳۸۹ | پاسخ

  با سلام
  من علاقه مند به تحصیل در رشته بیوتکنولوژی غذایی در مقطع دکترا هستم میخواستم بدونم دردانشگاههای دانمارک چنین رشته ای دایرهست یا خیر؟من ارشدم رو دانشگاه آزاد خوندم مقاله isi ندارم ولی ۱۱ ثبت اختراع دارم میتونم به
  پذیرش گرفتن تو دانمارک امیدوارباشم ؟ممنون

 259. توسط آزاد مرد در اسفند ۱۳, ۱۳۸۹ | پاسخ

  با سلام
  اسم شرکت کریستین هنسن cristian hansen دانمارک رو شنیدین ؟ به نظرت میشه تو این جور شرکتها که برند های معروف جهانی هستن به عنوان یه خارجی مشغول به کار شد؟

 260. توسط سجاد در اسفند ۱۴, ۱۳۸۹ | پاسخ

  سلام
  من سجاد هستم مدرک فوق دیپلم فنی دارم میخواستم در یکی از دانشگاههای دانمارک ادامه تحصیل دهم نحوهبرقراری ارتباط با دانشگاه رو واسم بگید راهنماییم کنید چطور درخواست بدم

 261. توسط نام نیک در اسفند ۱۶, ۱۳۸۹ | پاسخ

  با سلام دوست عزیز
  در ابتدا از مطالب خوب سایت تان متشکرم
  بنده دانشجوی ترم ۶ کارشناسی نرم افزار هستم
  همزمان با تحصیل ۱ سال است به صورت حرفه ای در شرکت های نرم افزاری مشغول به برنامه نویسیی وب هستم.زمینه کاری ام معماری های چندلایه ، شیگرایی،پاترن ها و مفاهیم مربوط به تولید ماژول و کامپونننت است و جدیدا در زمینه سرویس گرایی مطالعه و کار می کنم.راستشو بخواید این روزها به شدت دنبال یک موضوع برای نوشتن مقاله خوب هستم.ولی یه کم سردرگم و دراین زمینه بی تجربه
  پمی خواهم دوران ارشد را حتما در اروپا ادامه دهم.
  ممنون می شم خودتان یا ااگر کسی را می شناسید معرفی کنید
  تا ابد منتظر جواب تان خواهم ماند

 262. توسط هستی در اسفند ۱۸, ۱۳۸۹ | پاسخ

  سلام
  خیلی ممنون از اطلاعات خوبتون
  میخاستم بدونم مدرک مترجمی زبان انگلیسی از دانشگاه پیام نور در دانشگاه های امریکا چقدر اعتبار داره؟ آیا میشه برای فوق لیسانس مربوط به همین رشته خودم اقدام کردو اگر بشه مثل رشته های دیگه بصورت رایگان هست؟ آیا به جز مدرک تافل و آیتلس مدرک Gre هم نیاز هست؟

  ممنون

 263. توسط محسن در فروردین ۱۶, ۱۳۹۰ | پاسخ

  سلام پویا جان
  میخواستم بدونم ایا من میتوانم دررشته مترجمی زبان کارشناسی ارشد دانمارک تحصیل کنم….؟
  آیا این رشته اونجا بورسیه هم داره ؟
  لطفا راهنمایی کنید..

 264. توسط رضا در فروردین ۲۵, ۱۳۹۰ | پاسخ

  سلام پویای عزیز
  من و همسرم پزشک عمومی هستیم.آیاادامه تحصیل در تخصصهای پزشکی در دانمارک برای ما ممکن است.چگونه میشود اقدام کرد.

  با تشکر فراون رضا

 265. توسط پدرام در فروردین ۲۶, ۱۳۹۰ | پاسخ

  سلام من مهندسی برق قدرت خوندم و حدود ۱۰ سال هم سابقه کار دارم از طریق یه دفتر مهاجرتی اقدام کردم برای اخذ اقامت دانمارک و احتمالا تا آخر امسال کارم درست میشه میخواستم بدونم بازار کار برای رشته من چطوره؟میتونم کار گیر بیارم؟اگه تو رشته خودم کار پیدا نشه کار دیکه ای میشه انجام داد؟هزینه زندگی اونجا چطوره؟ماهیانه برای دو نفر چه فدر به طور متوسط هزینه داره؟کرایه یک آپارتمان یه خوابه حدودا چقدره؟ببخشید اگه سوالام زیاده ولی ممنون میشم راهنمایی کنید.

 266. توسط حمیدرضا در فروردین ۳۱, ۱۳۹۰ | پاسخ

  سلام پویا جان
  من حمیدرضا جوادی دوست نیما هستم
  من تازه در رشته راه و ترابری مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد علوم و تحقیقات تهران فارغ التحصیل شده ام
  می خواستم ببینم برای ادامه تحصیل در مقطع دکترا چه کار باید بکنم چون نیما می گفت که باید به خود استاد ها ایمیل بزنم. البته از مطالب خوب سایت شما بسیار استفاده کردم
  فقط می خواستم بدونم نوشتن رزومه و درخواست چه جوریه؟ و اگر امکان دارد یک رزومه برای من ایمیل کنید تا با نحوه نوشتن آن آشنا شوم.
  از راهنمایی هاتون پیشاپیش متشکرم

 267. توسط romina در اردیبهشت ۸, ۱۳۹۰ | پاسخ

  سلام
  من دانشجوی مستر بیوتکنولوژی هستم
  میخواستم بدونم دکترا در دانمارک پوزیشن هست؟
  یعنی هر کس پذیرش بگیره کارمند محسوب میشه؟
  چه جیزهایی شانس منو تو گرفتن پذیرش بالا میبره؟
  مقاله؟ یا نمره؟
  محبت میکنید اگه جوابمو بدین
  رومینا

 268. توسط kamyar در اردیبهشت ۸, ۱۳۹۰ | پاسخ

  سلام،احوال شما آقا پویا؟؟ من چند وقتی که تصمیم گرفتم برای ادامه تحصیل در مقطه کارشناسی ارشد ،برم تایوان …اما هیچ سایت یا شخصی پیدا نکردم که راجعبه دانشگاه های این کشور چیزی بدونه …میخواستم ببینم شما میتونید کمکم کنید؟

 269. توسط amir در اردیبهشت ۲۰, ۱۳۹۰ | پاسخ

  سلام پویا جان
  من مدتی است که قصد دارم برای ادامه تحصیل از کشور خارج بشم اما همش فکر می کنم چقدر این کار مشکله و هی پشت گوش میندازم. لطفا به من بگو ایا دانشکاه اورهوس رشته علوم سیاسی یا public policy رو داره یا نه؟ اگر آره آیا نمره تافل یا آیلتس نیاز داره؟
  اگر امکانش بود به ایمیلم جواب بدید. ممنونم

 270. توسط مهسا در تیر ۹, ۱۳۹۰ | پاسخ

  سلام پویا جان
  اول از همه باید به خاطر سایت خوبت تشکر کنم و بعد از اون من و شوهرم میخوایم بیایم دانمارک چون اون پذیرش شده ولی مسلما به خاطر هزینه های بالای اونجا باید کار کنم.میخواسم بپرسم بازار چه کارایی اونجا خوبه و اینکه در کل با کار کردن میتونیم از پس مخارج زندگی و تحصیل بر بیایم
  با تشکر فراوان
  مهسا

 271. توسط معصومه در مرداد ۱۶, ۱۳۹۰ | پاسخ

  سلام من یه دختر شانزده ساله دارم می خوام بعد از گرفتن دیپلم بفرستمش دانمارک. می خوام راجع به دانشگاه دی تی یو و این که آیا برای مقطع لیسانس دانشجوی خارجی می گیره یا نه سوال کنم ممنون میشم از راهنمایی تون.

  *** *** *** *** ***

  سلام معصومه خانم،

  من توی DTU چیزی پیدا نکردم، اما اوی دانشگاه اورهوس دانشجوی خارجی برای لیسانس می گیرن. البته بیشتر رشته ها فقط به زبان دانمارکی هستند و لازمه که چند ترم دانمارکی رو پاس کرده باشه.

  -پویا

 272. توسط امیر در مرداد ۱۹, ۱۳۹۰ | پاسخ

  سلام من پسری ۱۷ ساله هستم میخواستم ببینم میتونم از دبیرستان های آمریکا برای سال سوم دبیرستان پذیرش بگیرم؟اگر لطف کنید جواب من روبه ایمیلم بفرستید.متشکرم

  *** *** *** *** ***

  سلام امیر،

  من یه المپیادی رو می شناسم که از گرجستان این کار رو کرده بوده. بیشتر از این نمی دونم.

  -پویا

 273. توسط مانا در مرداد ۲۸, ۱۳۹۰ | پاسخ

  با سلام،ممنون از وبسایت خوبتون .
  زمان درخواست پذیرش برای ارشد چه موقع هایی باز میشه؟دقیقا چه ماهی باز میشه؟
  یه بار در ساله یا دو بار؟و آیا دانشگاهای اروپایی نمره آیلتس میخوان یا تافل؟و معمولا چه نمره ای و قبول می کنن؟

  *** *** *** *** ***

  سلام مانا،

  هر دانشگاه زمان خودش رو برای پذیرش دارهو اما خوب معمولا هر سال دو ترمه که حدوداً سپتامبر و فوریه شروع میشن. بعضی جاها هم ۳ ترمه.
  فکر می کنم تو اروپا هم آیلتس و هم تافل رو قبول دارن، اما انگلیس فقط آیلتس. ولی بهتره چک کنید، ممکنه دانشگاهی پیدا بشه تو اروپا که فقط یکیش رو قبول کنه.

  -پویا

 274. توسط عسل در مرداد ۲۸, ۱۳۹۰ | پاسخ

  سلام،
  راستش من خیلی گیج شدم و کلی ازتون سوال دارم
  اول اینکه من اینجا مهندسی فناوری اطلاعات خوندم و برای ارشد می خوام امسال برای دانشگاهای خارج از کشور اقدام کنم تا اینکه تا سال بعد یعنی ۲۰۱۲ بتونم درسم شروع کنم و تو کشور مقصد باشم.
  گزینه اول و خب مسلما بهتر ازهمه نظر آمریکا هست چون از اقوام نزدیکم در آمریکا زندگی می کنن و گزینه دوم برای من آلمان و هلند و کشورهای اروپایی هست.
  سوال اول من اینکه، من اصلا نمی دونم چه رشته ای و ادامه بدم خب با توجه به اینکه من نمی خوام که به ایران برگردم می خوام بدونم چه رشته ای تو خارج از کشور بازار کارش خوب هست البته من خودم به همین رشته فناوری اطلاعات(شبکه و طراحی وب)علاقه دارم و همچنین ام بی ای.
  سوال دوم من در مورد دانشگاها هست اینکه برای چه دانشگاهایی باید اقدام کنم منظورم اینکه چه دانشگاهایی تو زمینه فناوری اطلاعات قویتر هست و اصلا اینکه از کجا بفهمم چه دانشگاهایی برای ارشد و دکترا این رشته رو ارائه میدن و کدوم دانشگاه بهتر من تو سایت بعضی دانشگاها رفتم و اصلا چیزی متوجه نشدم و هنوز هیچ دانشگاهی مدنظرم نیست ممنون میشم در این موردم راهنماییم کنین
  من ترجیحا می خوام دانشگاهایی رو انتخاب کنم که دکترای رشته ارشد و داشته باشن که برای دکترا راححتر باشم.
  سوال بعدی و مهم اینکه من دقیقا نمی دونم کی دانشگاهای خارج باز میشن که من مدارکم بفرستم اینجا هر کی یه چیز میگه یکی میگه دی،یکی میگه بهمن یا اسفند
  و سوال آخرم اینکه من با توجه به اینکه زیاد وقت ندارم و باید امتحان ایلتس بدم و نمره ۷ بیارم و با توجه به اینکه کی دانشگاها باز میشن که من مدارک و نمره زبانم بفرستم چه زمانی باید امتحان آیلتس بدم که وقت کافی داشته باشم و اینکه آیا از الان باید برای این امتحان ثبت نام کنم چون بعضی ها میگن زود پر میشه واینکه چه مدت بعد از امتحان نتیجه میاد که من بفرستم نمرم
  شما خودتون برای ایلتس چه کتابی و پیشنهاد می کنید و ممنون میشم اگه منابع مفیدی و که برای این امتحان رو در اختیارم بزارین
  واقعا ممنونم امیدوارم که تو تمام مراحل زندگیتون موفق باشید لطفا اگه امکانش هست به ایمیلی که براتون فرستادم جوابش بدین

 275. توسط صحرا در شهریور ۶, ۱۳۹۰ | پاسخ

  سلام
  می خواستم ببینم چطور میتونم برای مقطع لیسانس از دانشگاههای المان پذیرش بگیرم؟

  *** *** *** *** ***

  سلام صحرا،

  در ایم مورد چیزی جز اینکه بری توی ویسایت دانشگاهها و راجع بهش بخونی نمی دونم. فکر می کنم زبان آلمانی رو هم باید بلد باشی.

  -پویا

 276. توسط زهرا در شهریور ۸, ۱۳۹۰ | پاسخ

  سلام ! ممنون از اینکه اطلاعاتتونو در اختیار ما گذاشتید !

  من ۱۸ سالمه و خیلی علاقه دارم خارج کشور درس بخونم ! میشه راهنماییم کنید که میشه از همین الان رفت یا نه ؟! آخه اگه وارد دانشگاه بشم باید ۷ سال(برا پزشکی) از زندگیمو همینجا بگذرونم !!!

  ممنون میشم اگه جواب بدین ! متشکرم :)

  *** *** *** *** ***

  سلام زهرا،

  برای لیسانس هم می تونی بری خارج اما معمولا دوره های لیسانس به زبان همون کشوره و پول هم می خواد.

  -پویا

 277. توسط آرش در شهریور ۱۲, ۱۳۹۰ | پاسخ

  با سلام. می خواستم بدونم که دانشگاه های آمریکایی مثل ام ای تی بچه های ایرانی رو بیشتر تو چه رشته هایی اسکلارشیپ میکنند؟و مثلا چه جور شرایطه خاصی لازم دارند؟

  *** *** *** *** ***

  سلام آرش،

  فکر می کنم بیشتر ایرانیهایی که برای درس می رن آمریکا تو رشته های علوم و مهندسی هستند. اما از همه جور رشته ای میشه رفت. از نظر ویزا، علوم انسانی راحتتره. جدا از تافل و جی.آر.ای. هم شرایطشون رزومه و توصیه نامه های خوب هستش. اطلاعاتی در مورد شرایط اسکالرشیپ ندارم.

  -پویا

 278. توسط سعید در شهریور ۲۸, ۱۳۹۰ | پاسخ

  سلام . با تشکر از راهنمایی ها تون . من در یکی کشور های روسی زبان تحصیل می کنم . می خواستم بعد از گرفتن فوق لیسانس عمرانم به کشور المان محاجرت کنم . می خواستم ببینم چه گونه میشه از طریق مکاتبه ای ویزای دانشجویی و بورس دولتی بگیرم و مدارکم را اپلای کن برای اون کشور ؟ با تشکر اگر امکان داره به ادی من ایمیل کنید .

 279. توسط امیر در شهریور ۳۱, ۱۳۹۰ | پاسخ

  سلام خدمت دوست عزیز من اصلا تحصیلات دانشگاهی ندارم میتونم از فرانسه شروع کنم ابتدا زبان بخونم بعدش رشته ی دل خواهم رو بخونم ضمنا کارت پایان خدمتم دارم میتونم با کا در فرانسه هزینه هامو تامیین کنم

 280. توسط مهسا در مهر ۲, ۱۳۹۰ | پاسخ

  واقعا ببخشید ولی میشه جوابو به ایمیلم بفرستی
  من دانشجوی دانشگاه امیرکبیرم میشه بگی چجوری میتونم مقاله هامو به دانشگاههای معتبر دنیا مثله هاروارد و کمبریج بفرستم برای پذیرش؟

 281. توسط آرش در مهر ۱۵, ۱۳۹۰ | پاسخ

  سلام
  با آرزوی موفقییتهای بیشتر برای شما،من کارشناسی فرش دارم ولی علاقه بسیار به گرافیک دارم ،دوست داشتم در آمریکا رشته گرافیک بخونم آیا باید از صفر شروع کنم .یا میتونم امتحان تعیین سطح بدم .؟

 282. توسط سپید در مهر ۱۷, ۱۳۹۰ | پاسخ

  سلام
  ممنون می شم اگر در مورد دکترای نوروساینس در خارج اطلاعاتی بدید. من پزشک عمومی هستم. و دنبال پذیرش از دانشگاههای ترجیحا آمریکا و در اولویت بعدی اروپا هستم.
  می خواستم بدونم ایا سایتی هست که راحت تر بشه کله دانشگاههای مربوط رو پیدا کرد
  و اینکه ویزای دانشجویی ظاهرا برای امریکا کوتاه مدت است و مشکل تمدید وجود داره ؟ در اروپا به چه شکل هست؟ من افرادی و می شناسم که بدلیل مشکل تمدید ویزا مجبور به برگشت شدن. چه راهی و پیشنهاد می کنین. مرسی

 283. توسط میلاد در مهر ۲۵, ۱۳۹۰ | پاسخ

  سلام آقای دکتر من دیپلم رشته ی فنی دارم می خواستم ببینم کدام دانشگاهای اروپایی می تونم برای ادامه تحصیل بروم؟
  یک سوال دیگه اینکه من برای فوق دیپلم بروم دانشگاه های اروپایی یا فوق لیسانس؟
  با تشکر از شما

 284. توسط لیدا در مهر ۲۹, ۱۳۹۰ | پاسخ

  سلام پویا جان همسر من فوق لیسانس ارتباطات دانشگاه ازاد معدلش خوبه سابقه کار تو رشته خودش رو داره می خواد پذیرش دکترا بگیره چند تا سوال دارم
  ۱ از کدام دانشگاهها می تونه پذیرش بگیره
  ۲ اگه پذیرش بگیره منم میتونم باهاش بیام
  ۳ایا به ما هزینه و مخارج زنگی را هم میدن
  ۴ بعد از اتمام درسش چطور می تونیم در همون کشور زندگی کنیم

 285. توسط مهرداد در مهر ۳۰, ۱۳۹۰ | پاسخ

  سلام آقای دکتر
  من ارشد برق دارم از دانشگاه سراسری روزانه با معدل ۱۷٫ لیسانس برق از دانشگاه آزاد با معدل ۱۷٫۷۰ . کاردانی برق از دانشگاه دولتی معدل ۱۶٫۶۰ و دیپلمم هم هنرستان است. یک مقاله کنفرانس داخلی دارم و ۱ مقاله کنفرانس خارجی
  فیلدکاریم هم کنترل و اتوماسیون صنعتی هستش و بیشتر هم زیمنس آلمان کار می کنم.
  زبانم هم خوبه و میتونم ایلتس۶٫۵ به بالا بگیرم.

  می خواستم برای دکترا در یک رشته مرتبط با برق کنترل و اتوماسیون فاند بگیرم. البته به صورتی که بتونم فاند بگیرم و بتونم با کار هزینه تحصیلاتم رو در بیارم.
  به نظر شما چه دانشگاههایی برای من مناسب هستند؟
  آیا آشنایی با تجهیزات زیمنس آلمان کمکی بهم می کنه؟
  ممنون.

 286. توسط محمد در آبان ۲, ۱۳۹۰ | پاسخ

  سلام پویا جان
  من ارشد تاریخ اروپا دانشگاه تبریز هستم. میخواستم واسه دکترا پذیرش تو این رشته اقدام کنم.
  ۱- وجود یه ایرانی توی گروه دانشگاه مقصدم و مکاتبه با اون توی پذیرشم تاثیر داره؟
  ۲-معدلم ۱۶/۷۰ به نظرت تاپیر منفی تو پذیرشم میذاره؟
  ۳-میخواستم اگه بشه از انگلیس پذیرش بگیرم اما رابطه ما با انگلیس خیلی خوب نیست.وضعیت مالیشونم که… به نظر شما پذیرش گرفتن از انگلیس الان چجوره؟میشه؟

  مرسی از لطفتون.

 287. توسط نسیم در آذر ۴, ۱۳۹۰ | پاسخ

  با سلام

  ممنون از وبسایت خوبتون

  من دانشجوی ترم اخر فوق لیسانس مترجمی زبان انگلیسی هستم. تافل ۵۶۰ دارم.می خوام برای ترم FAll سال ۲۰۱۲ برای رشته hospitality management در US و canada اقدام کنم. اما نمی دونم برای مقطع لیسانس اقدام کنم یا فوق لیسانس. معدل لیسانسم ۱۶:۴۶ دیپلمم ۱۸:۶۹ پیش دانشگاهیم ۱۶:۱۵ هستش.
  ۱-اگه برای فوق لیسانس اقدام کنم ترجیحا می خوام دانشگاهایی رو انتخاب کنم که course-based باشه
  و thesis نداشته. آیا دانشگاهایی هستند که
  این رشته رو course-based ارائه بدن؟
  ۲- من جی.آر.ای ندارم.آیا برای فوق باید حتما جی.آر.ای داشته باشم؟ آیا دانشگاهایی هستند که
  جی.آر.ای نخوان؟
  ۳- برای مهاجرت به canada بعد از اتمام تحصیل second bachelor’s رو داشته باشم بهتره از لحاظ امتیاز یا second master’s؟
  ۴- کدوم مناطق آمریکا و کانادا از لحاظ جغرافیا شرایط آب و هوایی بهتری دارن؟

 288. توسط MaheTabandeh در آذر ۴, ۱۳۹۰ | پاسخ

  سلام دوستان ،

  ممنون از این همه اطلاعتی که در اختیار همه قرار میدین. منم دوس دارم سهیم باشم. این سیتو من کلی اینترنت گشتم پیداش کردم . کلی اطلاعات راجع به پذیرش و دانشگاه های آلمان داره .

  http://www.daneshgah.de

 289. توسط فربد در آذر ۶, ۱۳۹۰ | پاسخ

  با سلام ، می خواستم بدونم برای apply دبیرستان چطور باید اقدام کرد؟

 290. توسط خشایار در دی ۲۲, ۱۳۹۰ | پاسخ

  با سلام.من دانش آموز سال سوم دبیرستان هستم.یکی از اقوام نزدیکمون تو دانمارک زندگی می کنه.خیلی مشتاق هستم که اقدام کنم و برم توی یه کشور پیشرفته ادامه تحصیل بدم و در اونجا هم زندگی کنم.خب هر کاری مشکلات خودشو رو داره.اولین مشکل سربازیه و من نمی دونم شرایطی مثله بیماری حادی یا مثلا پدر بالای سن ۵۹ سال ندارم و ممنون میشم اگه در این بین کسی چیزی می دونه که آدم بتونه معافی یا هر کهر دیگه ای که بشه این قضیه رو حلض کنه بدونه بگه.
  و دومین مشکل زبــــان دانمـــارکیه…خب از الآنه می خوام کار کنم که اگه شد دو سه سال دیگه تونستم برم مشکلی نداشته باشم و البته بهش هم نیاز دارم (رشته ای که میخوام*مکانیک*به دانمارکی تدریس میشه.خب اگه شما چیزی از این زبان و راه های یادگرفتنش رو میدونین واقعا ممنون میشم در اختیارم قرار بدین.
  خشایار….

 291. توسط saeb در بهمن ۲, ۱۳۹۰ | پاسخ

  سلام
  من کارشناس ارشد گردشگری میخونم،واسه دوره ی دکترا دانشگاهی تو دانمارک هست که بخوام اقدام کنم؟
  معمولا تو رزومه چه چیزایی براشون مهمه؟

 292. توسط رضا در بهمن ۱۰, ۱۳۹۰ | پاسخ

  با سلام
  جناب دکتر من میخواستم در مورد تحصیل در قطر سوال کنم یا ایکه کشوری که هزینه ها پایین باشه.لطفا راهنمایی کنین بندرو.ممنون میشم.

 293. توسط امیرحسین ب در بهمن ۲۹, ۱۳۹۰ | پاسخ

  با عرض سلام
  من مهندس نقشه برداری هستم یازده سال سلبقه کار دارم دوست دارم در زمینهGIS @ RS کارشناسی ارشد بگیرم همسرم هم مهندس سخت افزارند در کانادا ایا دانشگاهی هست که از طریق ان در این رشته ها ادامه تحصیل داد ؟با چه مقدار هزینه باتشکر

 294. توسط مرتضی در مهر ۷, ۱۳۹۱ | پاسخ

  سلام.خسته نباشید. من فوق لیسانس رشته مهندسی آب از دانشگاه شریف هستم با سابقه کاری ۴ سال و همسرم لیسانس جهانگردی که هردوی ما زبان انگلیسی در حد خوب داریم.می خواستم ببینم شرایط کاری در دانمارک برای رشته ما چطوری هست؟ همچنین رشته من توی positive list برای گرین کارت هست یا خیر؟ چون توی وبسایت دانشگاهها که جستجو می کنم رشته من جزو دپارتمان محیط زیست هست برای همین میخوام ببینم که رشته من رو حساب میکنن در لیست یا خیر؟

 295. توسط زهرا در آبان ۸, ۱۳۹۱ | پاسخ

  سلام من فوق لیسانس مدیریت مالی از دانشگاه علامه دارم دو ساله فارغ التحصیل شدم قصد ادامه تحصیل در مقطع دکتری در خارج رو دارم کدوم کشورها این رشته رو دارن

 296. توسط mmdkia در آذر ۲۵, ۱۳۹۱ | پاسخ

  دکتری عمران گرایش راه و ترابری یا حمل و نقل کدوم دانشگاه تو دانمارک داره ؟؟ لطفا کمک کنید

 297. توسط خاطره در اسفند ۱۶, ۱۳۹۱ | پاسخ

  سلام میخواستم بدونم آیا امکانش هست برای فوق لیسانس در خارج بشه در یک رشته کاملا متفاوت از لیسانس ادامه تحصیل داد؟تشکر.

 298. توسط ma در خرداد ۱۶, ۱۳۹۲ | پاسخ

  سلام
  ظاهرا دیگه جواب سوال نمیدین ولی حالا من مینویسم..

  من دانشجوی لیسانس سال اخر مهندسی شیمی دانشگاه شریفم… معدلم ۱۴٫۷ و هر چقدر می گردم همه دانشگاهها کف ۱۵ رو تو معدل دارن..به نظرتون اصلا شانسی هست ک من بتونم پذیرش بگیرم از دانشگاههای اروپا یا امریکا؟؟!!(ترجیحا با فاند..)البته متاسفانه مقاله و اینا هم ندارم..

  با توجه ب اینکه هزینه اپلایم رفته بالا نمیدونم ک امتحان کنم یا نه همینجا کنکور بدم؟!!شما استادی ک بشه باهاش ارتباط برقرار کرد و اون پذیرش بده سراغ ندارین تو رشته ی من؟!!
  مرسی:)

 299. توسط محمد در شهریور ۲۰, ۱۳۹۲ | پاسخ

  سلام
  من دانشجوی سال دوم رشته مهندسی برق دانشگاه شریفم. اصلا هیچ اطلاعاتی در این زمینه ندارم. وقتی وارد دانشگاه شدم دیدم همه دارن به اپلای فکرمیکنن (من از یه شهر کوچک اومدم تهران و اصلا این چیزا تو سرم نبود) و بعد کنجکاو شدم که دیدم همه میگن اونجا میتونن فاند بگیرن، راحت تر برن سر کار و درس بخونن و …
  میخوام بدونم من الان چه کارایی باید انجام بدم؟ میخوام فوق لیسانس تو اروپا یا امریکا درس بخونم و بعد از اون هم چند سالی اونجا سرکار برم و سرمایه خوبی داشته باشم، بعد برگردم ایران.
  واسه آلمان، سوئد و … که بخوام فاند بگیرم چه معدلی باید داشته باشم؟
  واسه زبان چیکار باید بکنم؟ چون اصلا زبانم خوب نیست . صفر …

 300. توسط محمد عبد در فروردین ۹, ۱۳۹۳ | پاسخ

  سلام دکتر ممنون از نوشته هاتون خیلی اطلاعات گرفتم. من کاردانی عمران دارم معدلم ۱۶ شده می خوام واسه کارشناسی و اقامت برم آمریکا می خواستم از بابت درسی و مالی و سرمایه گذاری راهنماییم کنین لطفا

  با تشکر

 301. توسط الهام در اردیبهشت ۱۲, ۱۳۹۳ | پاسخ

  با عرض سلام. و تشکر از مطالب خوبتون. برای پذیرش دکترا در رشته کشاورزی دانمارک مناسب هست؟ چه نمره تافلی لازمه؟

 302. توسط مرجان در دی ۷, ۱۳۹۳ | پاسخ

  سلام
  من الان المانم..چون تو ایران که بودم وبلاگتونو میخوندم..گفتم بنویسم که بقیه هم بدونن اگه بخوان و یه کمی تلاش کنن..میتونن سال بعد اینجا باشن :)

 303. توسط محمدرضا در اسفند ۵, ۱۳۹۳ | پاسخ

  سلام خیلی عالی بود
  من لیسانس صنایع غذایی دارم گرایش شیر از دانشگاه علمی کاربردی با معدل۱۷٫۵ و الان دانشجوی فوق لیسانس صنایع غذایی هستم با معدل حدودا ۱۸ فارغ التحصیل خواهم شد مقاله چاپ شده هم در لیسانس و هم در ارشد دارم و ۲۰سال سابقه کاری بسیار عالی در لبنیات دارم و بعضی از مدارک شغلیم رو زیر نظر دانمارکی ها در ایران گرفتم و حدود ۴۰ سالمه آیا می تونم بورسیه دکتری در فناوری مواد غذایی رو بگیرم. لطف کنید راهنماییم کنید

 304. توسط Ghazaleh در اسفند ۸, ۱۳۹۳ | پاسخ

  سلام من دانشجوی کارشناسی رشته ی کشاورزی دانشگاه ازاد هستم برای رفتن چه کارایی لازم هستو انجام داد؟در مورده اماده کردن مدارک میگم!!؟

ارسال نظر

از دوستان عزيزي كه زحمت مي‌كشند و در وبلاگ، نظردهي مي‌كنند، خواهش مي‌كنم نام و نظرات خودتان را با حروف الفباي فارسي بنويسيد. من، پاسخهايم را به نظرات شما در ادامه هر يك از نظراتتان مي‌نويسم.